Domů » Bleskovky » Strategy Analytics: 80 % chytrých telefonů běží na Androidu, iOS je rekordně nízko a Windows Phone roste

Strategy Analytics: 80 % chytrých telefonů běží na Androidu, iOS je rekordně nízko a Windows Phone roste

Podle poslední zprávy analytické společnosti Strategy Analytics (SA) dochází k pokračování růstu dominance Androidu. Nyní běží na rekordních 80 procentech chytrých telefonů. Zároveň je hlavním motorem růstu trhu s chytrými telefony. Podle Strategy Analytics vzrostly meziročně prodeje smartphone o 47 % a tahounem byl prodej levnějších telefonů s Androidem na rozvíjejících se trzích jako je Čína a Brazílie. Před půl rokem měl Android tržní podíl 70 procent. Androidu prý nejvíce pomáhá pestrost produktů, nízké náklady na užití systému a široká nabídka aplikací.

 

Růst Androidu musí být na úkor někoho, a v tomto případě jde o iOS, jehož tržní podíl klesnul na 14 %, což je nejníže od roku 2010. Rekordního tržního podílu dosahuje i Windows Phone, který drží čtyři procenta. Zároveň Strategy Analytics dodává, že Windows Phone 8 se dál nepohne, pokud nedojde ke zlepšení dvou klíčových oblastí. Zaprvé se jedná o licenční poplatky, které nejsou konkurenceschopné s Androidem. Druhou oblastí je slabá podpora pokročilého hardwaru, bez kterého nemohou telefony s mobilními Windows konkurovat v nejvyšší třídě.

 

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments