Sledujte nás na YouTube

Vdova po Stevu Jobsovi ani Tim Cook si nepřejí, aby se do kin dostal nový film o zesnulém géniovi

Další film zachycující cestu Steva Jobse jeho životním osudem se již brzy (v USA už tento pátek 9. října) objeví na plátnech světových kin, ovšem ne všichni ho vítají s povděkem. Snímek vychází z předlohy od Waltera Isaacsona, který má na svědomí jedinou autorizovanou knižní biografii génia, jehož společnost patří mezi lídry v oblasti výpočetní a mobilní elektroniky.


Steve Jobs se svou manželkou Laurene Powell Jobs

Vdova po Stevu Jobsovi Laurene Powell Jobs po produkci dokonce požaduje, aby se film na plátnech kin vůbec nepromítal. Podobně negativní postoj vyjádřil i současný šéf Applu Tim Cook. Podle jeho názoru jde pouze o další z mnoha pokusů o zviditelnění a využití slavné značky a jména k prostému obohacení.

Zástupci studia Universal Pictures se na obranu hájí tím, že film Steve Jobs vznikal s maximální integritou a na svůj výtvor jsou nesmírně hrdí. Na stejné straně barikády se nachází i Steve Wozniak, který stál u zrodu společnosti Apple. V rozhovoru pro WSJ uvedl, že snímek věrně zachycuje Jobsovu osobnost a jeho tvůrci odvedli skvělou práci. Pro úplnost je vhodné dodat, že Wozniak se na filmování podílel jako konzultant, za což vyinkasoval 200 000 USD (přibližně 4,8 milionů Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *