Steve Five – King Different: Steve Jobs a Shakespearův Jindřich V. v jedné operní hře

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs se po své smrti dočkal nejen knižního a filmového zpracování svého života, Opéra de Lyon aktuálně připravuje operu inspirovanou biografickou knihou Waltera Isaacsona v kombinaci s historickou hrou Jindřich V. od Williama Shakespeara.

Autorem této hry je německý skladatel Roland Auzet, její děj zkoumá ve dvou paralelních liniích podobnosti obou „králů“ a to přesto, že v časové ose dělí oba velikány šest století. Jeden vede své vojáky do boje v invazi ve Francii, druhý dobývá svět ze slonovinové věže v Sillicon Valley. V opeře bude k vidění zpěv softwarových inženýrů, kromě toho bude obsahovat klasický orchestr, poezii, mluvené slovo a dokonce i rap.

Premiéra tohoto vystoupení je právě dnes v lyonském Théâtre de la Renaissance, snad se dočkáme i jejího digitálního záznamu nebo v případě jejího úspěchu nastudování některým českým divadelním souborem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *