Domů » Bleskovky » Steve Ballmer v rozhovoru pro WSJ vysvětlil důvody svého odchodu z pozice CEO Microsoftu

Steve Ballmer v rozhovoru pro WSJ vysvětlil důvody svého odchodu z pozice CEO Microsoftu

Steve Ballmer v létě přišel s rozhodnutím opustit pozici CEO Microsoftu a od té doby se spekuluje o dobrovolnosti tohoto kroku. Sám Ballmer minulý týden podal vysvětlení svých důvodů v rozhovoru pro server Wall Street Journal. Vypadá to, že Ballmer usoudil, že je čas odejít pro opakované neshody s členy představenstva. V lednu letošního roku Ballmer předkládal členům představenstva svůj plán na boj proti rostoucí popularitě iOS a Androidu. Přerušil ho vedoucí ředitel John Thompson se slovy: „Kamaráde pojďme na to, zatím jsme v zimním spánku“.

Tato konverzace uvedla v Ballmerovi do pohybu proces, který vyústil v jeho odstoupení. Uvědomil si, že  nedokáže jednat dost rychle, aby bylo představenstvo spokojeno. Thompson k tomu řekl: „Netlačili jsme na Steva aby odešel, ale tlačili jsme ho, aby zrychlil.“

 

Ballmer se snažil o zrychlení procesů a rychlejší realizaci plánů společnosti; to on nařídil velkou restrukturalizaci Microsoftu. Díky ní chtěl učinit společnost lépe spolupracující napříč různými odděleními. To vedlo k rozporům mezi týmem vedoucích a „novým Stevem“, který nakonec starší strukturu vedení silně pozměnil. V květnu letošního roku začal Ballmer pochybovat o tom, že dokáže společnost změnit tak rychle, jak si představenstvo Microsoftu přeje. „Nezáleželo na tom, jak rychle jsem chtěl změnu já, bylo zde váhání od všech zúčastněných (zaměstnanců, ředitelů, investorů, partnerů, prodejců, zákazníků), jestli to se změnou myslím vážně, možná jsem pochyboval i já sám,“ dodal Ballmer. 

Proto se rozhodl odejít s nadějí, že nový CEO dokáže změnit zaběhlé zvyky ve společnosti a umožnit ji rychlejší postup. Ballmer byl při vysvětlování svého rozhodnutí znatelně skleslý a na závěr řekl: „Možná jsem znakem staré doby a musím jít dál … přestože miluji vše na tom co dělám, nejlepší cesta pro Microsoft bude vstoupit do nové éry s novým vůdcem, který dokáže akcelerovat změny.“

David Podzimek

7 komentářů

 1. Prvni rozumny krok, ktery v microsoftu udelal.

  • flek (neregistrovaný)

   +1

  • to si nemyslim, ono ridit takhle velkou spolecnost to chce koule, ktery jen tak nekdo nema.

  • Mě by vždycky zajímalo, co konkrétně udělal Ballmer špatně. Jistě ne všechno, co za něj MS udělal mělo úspěch a v určitých oblastech přicházel MS na trh docela pozdě, ale jako celek je MS v dobré kondici.

  • steelspace: Jako celek byly v kondici i Digital, Sun, Compaq, SGI a nedavno take Nokia.

 2. tenhle clanek je vycucany z Google Translatoru evidentne…takhle by se autor fakt nemel prezentovat, mel jsem SmartMania.cz za duveryhodnejsi magazin…cetl to po sobe autor vubec?

  • Dobrý den, už jsem Davidovi domluvil. Za lajdáckou chybu v překladu se omlouvám, příště se texty budu snažit více hlídat, protože máte pravdu, že tohle by se na webu vůbec objevovat nemělo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).