Domů » Bleskovky » Steve Ballmer: Univerzální aplikace nebudou fungovat, mobilní Windows potřebují aplikace pro Android

Steve Ballmer: Univerzální aplikace nebudou fungovat, mobilní Windows potřebují aplikace pro Android

Bývalý ředitel Microsoftu Steve Ballmer se aktuálně věnuje především svému basketbalovému týmu Los Angeles Clippers, zůstává však nadále největším akcionářem giganta z Redmondu. Zúčastnil se i nedávného setkání akcionářů, kde si stihl rýpnout do aktuálního směřování mobilní divize pod vedením svého nástupce Satya Nadelly.

  

Na jeho dotaz, proč stále pro platformu Windows Phone stále neexistuje oficiální aplikace kavárny Starbucks a proč Microsoft více neposiluje investice pro pěstování aplikací třetích stran, Nadella odpověděl, že se soustředí především na podporu univerzálních Windows aplikací, které fungují napříč všemi zařízeními, a nikoliv pouze na mobilních telefonech s jednociferným tržním podílem. Podle Ballmera je však tato strategie zcestná, a dlaždicová mobilní platforma podle něj potřebuje podporu aplikací pro Android.

  

S tímto konceptem si v Remondu v letošním roce pohrávali, aplikace pro Android bylo dokonce možné spouštět na několika sestaveních Insider preview Windows 10 Mobile, nakonec však Microsoft celý projekt nazývaný Astoria uložil k ledu (více informací). Platforma Windows Phone se ale zrodila právě pod vedením Steva Ballmera, stejně tak koupě mobilní divize Nokie, a proto se nelze někdejšímu generálnímu řediteli divit, že je nespokojen s jejím stále klesajícím tržním podílem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments