Domů » Bleskovky » Steve Ballmer se rozloučil se zaměstnanci Microsoftu: Emoce neudržel (video)

Steve Ballmer se rozloučil se zaměstnanci Microsoftu: Emoce neudržel (video)

Odstupující CEO Microsoftu Steve Ballmer byl vždy znám výrazným projevem, který nikdo nedokázal napodobit. Jeho nadšení pro společnost je z jeho vystupování znát a dokáže otočit běžné firemní akce na přímý projev emoci, který se často dostal pod palbu kritiků, ale nikdy nebyl zapomenut.

Ballmer thanks Microsoft Employees in farewell address

Podobné emoce byly cítit na počátku minulého týdne, když se Ballmer účastnil posledního setkání se zaměstnanci Microsoftu předtím, než opustí pozici CEO. Odejít má do dvanácti měsíců a v současnosti se hledá jeho nástupce. První informace hovořily o velmi intenzivním projevu, ale skutečnost ukáže až video, které se podařilo sehnat serveru The Verge. Z nahrávky jsou cítit emoce a je to trochu dojemné (došlo i na slzy), když jeden z nejvlivnějších mužů v technologickém průmyslu odchází ze společnosti, kterou pomohl vybudovat.

David Podzimek

17 komentářů

 1. Z mého pohledu to byl frajer takový člověk se těžko hledá. MS dokoce co jsem koukal vydělal i víc než Google. Jestli tam teď nasadí Elopa no tak nevím ,ale ten na mě moc nezapůsobil když vezmu jak potopil Nokii a úmyslně! :)

  • Titan (neregistrovaný)

   Microsoft za celou svou existenci vydělal vždy více než Google. Vždy měl větší příjmy i zisk. Ballmer co se týče ekonomické stránky byl velmi úspěšný. Microsoft stále patří k nejziskovejším firmám světa.

  • Ano ale i za Ballmera to šlo slušně nahoru a plno lidí říkalo jak MS potápí. On MS i hodně vydělává na Androidu :)

 2. joztar (neregistrovaný)

  suhlasim je to frajer no s Elopom si tiez niesom isty, az cas ukaze … no myslim si ze za uspesne ukonceny projekt s Nokiou ho caka velmi teplucke miestecko v materskej firme (mozno aj CEO)!

 3. Take myslim, ze i kdyz byl kontroverzni osobou, tak udelal mnoho dobreho, nicmene i spatneho a to je vzdy vice videt.

 4. Olda (neregistrovaný)

  Frajer?! Když si totálně nechal ujet vlak s chytrými mobily a tablety?! Dobře že odchází.

 5. T.Z. (neregistrovaný)

  Kvůli téhle kreatuře má MS dnes nálepku slizké,agresivní, bezpáteřní společnosti postavené na nesplněných slibech, lžích a marketingových faux pas. Jen vyjmenuju pár kauz např. Xbox One , Windows 7 , ukončení podpory windows phone 7 , Kinect, potopení Nokie a následný odkup aby nedošlo náhodou k přestupu na android protože WP sucks hard. Kdybych měl tu možnost plivnul bych mu do toho prasečího obličeje.

  • Nevim, ja nic slizkeho na MS nevidim, ani na samotnem Balmerovi. Nedarilo se mu na nekterych polich, proto radeji vyklidil pozici, coz je rozumne gesto. Jinak, udelal toho pro MS hodne, kdyz MS zacila nekde v „garazi“.

   Urcite udelal chyby, nicmene nechapu tu zast pro cloveku, ktereho ani neznam.

  • MS jsem nikdy neměl rád, to víte, bývalý amigista :-) Nicméně – přijde mi, že nemáte pravdu. MS je dnes mnohem méně arogantní, než tomu bylo v minulosti a za Gatese, to jim dokonce prokázali vydírání dodavatelů. Nevím o jakém neúspěchu mluvíte, protože já pořád ještě vidím profi rodinu Office nástrojů, SharePoint, dobrou SQL databázi s BI nástroji, Windows samotné a WP? Nepoužívám, ale všechna čest, že dokázali zahodit starý systém a začali od píky – výsledek není špatný. Co má takový Google? Věčné produkty v alfa či beta verzi? Jejich UI na zblití? Sprasenou architekturu Androidu? Poslední dobou začínám pochybovat o tom, kdo je tady ten zlý, a kdo je tady ten hodný, protože prostě každý má nějaké to máslo na hlavě ….

  • Také vnímám skrze Ballmeru osobu MS negativně, nemám rád afektované chování, teatrálnost (mimo sitcomy), apod.

   Ale s faux pas se až tak souhlasit nedá. Jsou tam jiní silnější kandidáti (a není jich málo), Vista, W8, WP7, WM6.5+, komplet Zune (HW, SW, distribuce), KIN, Kinect, komplet Surface (interaktivní stůl, tablety), Windows Store, MSN/Live/Hotmail/Skype/Outlook nebo jak se ten „shapeshifter“ jmenuje,…

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Sem omylem zaměnil Windows Vista s W7 který se naopak povedl. JInak souhlasim ze Surface je totální zklamání které MS stálo nemalou částku. Kin a Zune ? nuff said :D

 6. Steve Ballmer bol tvrdý biznismen ale nie už vyzionár. A preto je MS momentálne „skoro“ najziskovejšia firma ale budúcnosť je otázna. A budúcnosť mu zlomila väzy. Lebo Steve Ballmerovi úplne utiekol mobilný a tabletový vlak. Ak si zoberieme, že drtivú čast ziskov MS tvorí Office a Google kúpil Quickoffice a ponúkaho zadarmo je budúcnosť aj tu čierna. Ja viem Quickoffice nie je plná náhrada ale pre domácnosť plne dostačujúca. A pre firmy ? Hm… Budúcnosť ukáže ako Google „vymaká“ Quickoffice.

 7. Ač mi je Steve Ballmer také nesympatický, pod jeho vedením se MS podařila obrovská spousta bezkonkurenčních produktů. Vždy si šel tvrdě za svým. Někdy něco nevyšlo, ale tak už to v byznisu chodí.

  Uvidíme co jeho náhrada přinese. Ballmer možná vypadá jak nesympatický skřet, ale bylo na něm vidět co si myslí a co chce. Elop je taková neprůhledná a tajmená postavička, které se moc neřit nedá.

  PS: To emocionální loučení byla extrémní show :D

 8. Končí éra Gatesovi arogance, v které pokračoval. Teď by měl microsoft vézt člověk, co lidem ukáže, že microsoft není zlo a soustředit se na vývoj a ne jen sprosté kopírování, což microsoft dělá od svého začátku. Ač zřejmě není ani ve výběru, můj názor je, že MS byl měl vézt Joe Belfiore. S WP odvedl kus dobré práce a s něčím podobným by mohl pokračovat i v ostatních odvětvích.

  Bohužel, to vypadá opět na dalšího slizkého kravaťáka(rozumějte Elopa)

  • Nevim jestli konci era Gatesovi arogance, ani nevim, ze nejak byla, ale Joe Belfiore, by se mi v te pozici CEO take nejvici libil. Ano, udelal kus dobre prace, souhlas.

 9. MichalWP (neregistrovaný)

  Taky bych rád viděl na pozici vůdce MS Joea Belfiora :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).