TOPlist

Stejné rozměry, více energie. Honor na MWC ukázal malou akumulátorovou revoluci

Honor Magic 5 Pro clanek
  • Honor na MWC představil nový typ baterie do smartphonů
  • Do stejných rozměrů umí napumpovat až o 12,8 procent více energie

Společnost Honor nepřivezla na veletrh MWC pouze nové smartphony, ale předvedla i nový typ akumulátoru, který poskytne budoucím mobilním zařízením větší výdrž. Nejedná se sice o nijak dramatický skok, avšak na rozdíl od všemožných patentovaných vynálezů technologie od Honoru neexistuje pouze na papíře, ale najdete ji už dnes v prvním smartphonu.

Honor 1

Nový křemíkovo-uhlíkový akumulátor od Honoru se pyšní vyšší energetickou hustotou než běžné lithium-iontové baterie – firma se chlubí, že je schopná do stejného objemu uložit až o 12,8 procent více energie. Podle zveřejněných grafů hlavní síla křemíkovo-uhlíkového akumulátoru tkví v nízkonapěťovém provozu – zatímco Li-ion baterie jsou při poklesu napětí pod 3,5 voltu prakticky vybité, baterie od Honoru je schopná i nadále dodávat energii.

Prvním vlaštovkou s novým typem akumulátoru je smartphone Honor Magic 5 Pro, bohužel však pouze model určený pro čínský trh. V něm má křemíkovo-uhlíková baterie kapacitu 5450 mAh, zatímco běžně prodávaná varianta disponuje Li-ion akumulátorem s kapacitou 5100mAh. Sice to není onen teoretický 12,8% nárůst, i tak se ale jedná o citelný rozdíl.

Nezbývá než doufat, že se testování nového typu akumulátoru na čínském trhu osvědčí, a že jej brzy uvidíme i v globálně prodávaných zařízeních.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku