Domů » Bleskovky » Šťávy není nikdy dost: Oukitel chystá smartphone s 10000mAh akumulátorem

Šťávy není nikdy dost: Oukitel chystá smartphone s 10000mAh akumulátorem

Čínská společnost Oukitel oznámila prostřednictvím sociálních médií první informace o chystané novince, která se objeví v průběhu letošního června. Konkrétně půjde model K10000 Pro, který po vzoru staršího sourozence K10000 nabídne akumulátor s doslova obří kapacitou 10 000 mAh. Výrobce hodlá podtitulem kampaně “To Be The King“ odpovědět na dlouholeté nářky uživatelů, kteří se nehodlají smířit s „jednodenními“ smartphony a touží po zařízení, u něhož není hledaní nabíječky rutinním úkonem.

oukitel_k10000__coming_soon-0-2

Z pohledu ostatních specifikací lze očekávat 5,5“ displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů, osmijádrový čipset MediaTek s taktem 1,5 GHz a 3GB operační paměť. Interní úložiště bude schopné pojmout maximálně 32 GB dat s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

Jedním z největších nešvarů předchozího modelu byla dlouhá doba potřebná k úplnému nabití akumulátoru. Výrobce na tyto výtky zareaguje přibalením výkonnější nabíječky, která zvládne nabíjecí proces za 3 hodiny. Co se týče vzhledu, novinka se bude držet v zajetých kolejích a nabídne hexagonální design ocelového rámečku. Velkou neznámou prozatím zůstávají informace o verzi operačního systému Android, ceně a dostupnosti na globálním trhu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. A vzhledem k příšerné optimalizaci systému bude mít výdrž 2 dny :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).