TOPlist

Statistika: 42 % uživatelů chytrých telefonů v USA má Android

Právě nám běží poslední čtvrtletí letošního roku a na internetu se poměrně často objevují různé statistiky a výsledky za čtvrtletí předchozí. Jeden z takových výzkumů na mobilním poli prováděla ve Spojených Státech společnost Nielsen a čerstvě zveřejněné výsledky nás informují o tom, že 44% lidí nyní vlastní chytré telefony. V této skupině se dále zjišťovalo, kterou značku telefonu používají a jaký  v něm mají operační systém. Největší podíl si s 42,8% ukrojil právě Android, pomyslné druhé místo s 28,3% získal iOS a bronzový skončil BlackBerry OS, který používá 17,8% dotazovaných uživatelů. Menší rozpaky  vyvolaly údaje Windows Mobile/WP7 6,1% a následně znovu Windows  Phone 1,2%; v oficální zprávě není nijak vysvětlený fakt, proč se ve statistikách vyskytuje Windows Phone duplicitně. Podle všeho přichází jako nejrozumnější úvaha, že kolonka Windows Mobile/WP7 znamená uživatele, kteří používají buďto Windows Mobile, nebo na své starší smartphony nahráli neoficiálně Windows Phone (například poměrně velká komunita uživatelů HTC HD2) a pak kolonka Windows Phone s 1,2 procenty vyjadřuje skutečné zastoupení chytrých telefonů, které jsou již defaultně prodávany s Windows Phone.

-

Zajímavá je také informace o tom, že 80% uživatelů, kteří si v posledních 30 dnech stáhli či koupili aplikaci, vlastní právě Android nebo iOS. Není třeba dodávat, že jedním z pilířů úspěchu mobilní platformy je podpora softwarových vývojářů a vývojáři tíhnou logicky tam, kde se nejvíc nakupuje a utrácí.

Zdroje: Engadget, Nielsen

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku