Domů » Bleskovky » Starší Lumie již nebudou moci testovat Windows 10 Mobile: Program Insider se pro ně uzavírá

Starší Lumie již nebudou moci testovat Windows 10 Mobile: Program Insider se pro ně uzavírá

Na začátku letošního roku Microsoft zveřejnil překvapivě krátký seznam smartphonů, které jsou schopné oficiální cestou získat systém Windows 10 Mobile. Chybí v něm například oblíbené modely Lumia 520, 920 či 1020, přestože na nich bylo možné desítky v rámci programu Insider testovat. Nyní však již nepůjde ani to.

WindowsMobile-650x366

Poslední verzí desítek, která vyšla i pro starší Lumie, je sestavení 10586 z produkčního kruhu aktualizací, tedy aktuální ostrá verze, na níž běží i podporované smartphony. Ty však příští týden dostanou výroční aktualizaci, která se starších Lumií týkat nebude; naopak budou z programu Insider zcela vyloučeny.


201307122331426210

Pokud na některé starší Lumii systém Windows 10 z programu Insider testujete a vrátíte se zpět na Windows Phone 8.1, už nebude možné se k desítkám vrátit. Ti, kteří se rozhodnou na Windows 10 Mobile (sestavení 10586) zůstat, již nebudou dostávat žádné nové aktualizace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
96 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments