Stargazer: Akční česká hra pro WP s online statistikou (zdarma)

Ve Windows Phone Marketplace se objevila nová česká hra, za kterou stojí nezávislý vývojář Lukáš Krisl. Jedná se o akční vesmírnou střílečku Stargazer, která se nechala inspirovat legendárním titulem Tyrian. Vaším cílem je prostřílet se připravenými úrovněmi a nahrát co nejvyšší skóre. Váš výsledek se ukládá do online statistik, které jsou přístupné skrze tuto Facebook stránku.

- - -

Ovládání pohybu raketky ovlivňujete nakláněním telefonu do všech směrů. Před každým spuštěním hry navíc dojde ke kalibraci senzoru, aby bylo zajištěno co nejpřesnější ovládání. Celkem je připraveno jedenáct úrovní, ve kterých vás kromě soubojů s běžnými nepřáteli čekají i tři bossové, které není vůbec lehké porazit. Během hraní můžete sbírat různé bonusy a vylepšovat vaši loď, k dispozici máte 3 upgrady pro zbraně, generátory a štíty. Bonusové prvky a zdraví získáváte ze zničených nepřátel.

- - -

Hra nabízí velice slušnou dávku hratelnosti a díky online žebříčkům budete neustále motivování překonávat nejen svůj výsledek, ale i skóre nahrané ostatními hráči. V Marketplace je hra dostupná zcela zdarma a neobsahuje žádné reklamy, rozhodně ji tedy doporučujeme vyzkoušet a pokud budete mít nějaké postřehy nebo nápady na vylepšení, můžete je napsat do tohoto vlákna v našem diskuzním fóru.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. Maroshka (neregistrovaný)

  Genialni hra! Uz to parim ve vlaku a snad se mi povede prekonat ostatni hrace. Autorovi velky respekt ;)

 2. Mňauk (neregistrovaný)

  Tak jsem chvíli zahrál a je to vážně dobré, jen hudba na pozadí je pořád stejná ale jinak hodně chytlavé a ještě zadara.

 3. seva (neregistrovaný)

  K takovýmto článkům bych čekal QR kód :)

 4. whoami (neregistrovaný)

  autor se nechal inspirovat? Podle screenshotů spíš okopíroval ne?

 5. Jimák (neregistrovaný)

  Okopíroval? No to můžeš tedy říci dnes skoro o každé vývojářské firmě …

  • leppesves (neregistrovaný)

   ano, okopiroval. ta loď je úplně stejná, kameny taky a dokonce i streli… :D doporučuji stáhnout, až ji zaregistruje studio, kterému patří práva, pak bude stažena… ;)

  • Tigerish (neregistrovaný)

   leppesves (neregistrovaný): Grafika hry Tyrian byla uvolnena v roce 2007 pod open licenci, proto jsem ji vyuzil. Zde v recenzi to sice zmineno neni, ale na FB strance je napsano, ze hra je postavena na grafice hry Tyrian. Na nikom jsem se nehodlal prizivovat, proto jsem nepouzil nazev Tyrian a hru uvolnil zdarma. Vyvoj lodi a cely mechanismus hry je prizpusobeny rychle zabave vyhledavane ne telefonech a dost se od puvodni hry lisi.

 6. whoami (neregistrovaný)

  Dobrý slyšet:)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *