Stanice Discovery uvede dokument iGenius o Stevu Jobsovi

Steve Jobs byl kreativní vizionář ve světě technologií, který prostě změnil společnost, tak jak jsme ji znali před ním. Jeho smrt vyvolala silnou globální reakci. Jako spoluzakladatel a CEO společnosti Apple představil Jobs svět počítačů obyčejným lidem. Probudil tak k životu další inovace, které zcela změnily náš způsob života – od způsobu, jak pracujeme, přes to, jak se díváme na filmy a posloucháme hudbu, až po to, jak komunikujeme s ostatními. V neděli 30. října ve 21:50 Discovery Channel uvede pořad iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět, hodinový dokument, který oslavuje inovátorskou osobnost.

Speciál moderovaný Adamem Savagem a Jamiem Hynemanem, jejichž seriál Mythbusters nechává za použití nových technologií zvítězit rozum nad utkvělými mýty, obsahuje rozhovory s lidmi, jejichž životy a kariéru Jobs navždy změnil.

-

Mimo jiných se v pořadu setkáme:

  • S těmi, kteří stáli u zrodu osobních počítačů, s bývalými zaměstnanci a managery společnosti Apple včetně Lee Felsensteina, zakládajícího člena skupiny milovníků počítačů Homebrew Computer Club, Daniela Kottkeho, přítele, s nímž Jobs podnikl cestu do Indie a který se později stal jedním z prvních zaměstnanců firmy Apple, a Johna Drapera, technika, který s Jobsem začínal kariéru v oboru IT techonologií.
  • S novináři, spisovateli a kritiky, kteří se věnovali Jobsovi a jeho vizím, včetně Toma Brokawa (zpravodaje stanice NBC), Joea Nocery (novináře deníku New York Times), společenského kritika Tourého, Billa Werdeho (redaktora magazínu Billboard) a Andrewa Serwera (z časopisu Fortune) S vědci a odborníky, včetně teoretického fyzika Dr. Michia Kakua
  • S hudebníky, filmaři a designéry, jejichž profesi zcela změnil technologický pokrok, za nímž stál Jobs, včetně Stevieho Wondera, Peta Wentze a méně známých umělců, kteří vděčí Jobsovým vynálezům (např. iTunes) za svůj úspěch

Někdo kdysi řekl, že jít po cestě, kterou před vámi vyšlapali jiní, je velmi rozumný krok, proto veškerý pokrok dělají lidé nerozumní”, cituje Adam Savage. „Steve Jobs byl nerozumný muž. On nedal veřejnosti prostě to, co chtěla, ale vymezil zcela nový způsob myšlení o našich životech v digitálním prostoru: produktivitu, kreativitu, hudbu, komunikaci, média a umění. Dotkl se, ať už přímo nebo nepřímo, životů nás všech“ doplňuje.

Po premiéře na kanálu Discovery Channel U.S. bude dokument iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět uveden v rámci mezinárodního portfolia kanálů více než ve 210 zemích světa. Pořad je pro Discovery Channel vyroben ve spolupráci se společností NBC´s Peacock Production.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku