Spustili jsme novou verzi portálu SmartMania.cz

Po měsících vývoje se mění váš průvodce světem chytrých zařízení. Nová SmartMania.cz je plná novinek a věříme, že se vám budou líbit.

Třikrát hurá! Po šesti letech provozu máme konečně vlastní redakční systém, který byl na míru vytvořen našim potřebám a požadavkům. Vezmeme to ale pěkně popořadě. Je tomu téměř rok, co jsme začali dávat dohromady požadavky na nový web – první koncept tvořilo zhruba 15 plně popsaných stránek formátu A4 a souběžně s utvářením budoucí podoby webu vznikal také nový design. Kromě klasických sekcí s články a recenzemi jsme pro naše čtenáře připravili i zbrusu nový katalog zařízení, který budeme postupně plnit. Brzy do katalogu plánujeme přidat možnost srovnávání parametrů několika zařízení najednou a podrobnou filtraci na základě vložených údajů. Krátké zprávy (bleskovky) už nebudou součástí fóra, ale v rámci lepší dostupnosti obsahu je najdete přímo na webu. U publikovaných textů jsme se rozhodli povolit vkládání komentářů neregistrovaným uživatelům; snad se nám tento krok příliš nevymstí.

Nová je také galerie, ve které se budou objevovat fotografie aktuálně testovaných zařízení, ukázky snímků pořízených vestavěným fotoaparátem a fotky z nejrůznějších akcí a veletrhů.  Jednotlivé moduly jsou spolu navzájem provázány, v praxi se při prohlížení karty zařízení v katalogu snadno dostanete do galerie fotografií. Další provázání společného obsahu zajistí štítky (tagy) u jednotlivých položek.

SMARTmania.cz logo

Pokud rádi sledujete hry a aplikace, které jsou dočasně zdarma nebo ve slevě, určitě byste měli navštívit novou sekci SmartMarket, ve které shromažďujeme aktuální akce na zajímavé tituly. V této sekci se na tvorbě obsahu mohou podílet všichni registrovaní uživatelé – přidání položky do databáze je velmi jednoduché a zabere maximálně několik desítek vteřin. Obsah této sekce je možné sledovat také prostřednictvím Twitter kanálu @SmartMarketCZ.

Předchozí verze SmartManie fungovala na zastaralém redakčním systému MkPortal, jehož vývoj byl před dvěma roky pozastaven, což byl jeden z prvních alarmů, který nás donutil přemýšlet o novém systému. Současná verze je postavena na moderním Nette Frameworku a o vytvoření se postaral náš dvorní programátor Jan Štěpanovský. Za designem webu stojí Jakub Heglas z CODE01, dostylování celé řady prvků má na svědomí Patrik Vogl. Všem třem patří z mé strany obrovské díky!

Pro redakci je obrovskou úlevou zbrusu nové administrační rozhraní, ve kterém jsme se provádění jednotlivých úkonů snažili maximálně zjednodušit. To jsou sice věci, které běžný čtenář neuvidí, ale věřte nám, že z rozhraní pro vytváření článků, správu obrázků a editaci katalogu máme opravdu velkou radost. Asi to bude znít šíleně, ale po šesti letech provozu konečně můžeme vydávat články v předem nastavený čas (tohle mělo zůstat utajeno) :-).

I když jsme se v posledních týdnech novou SmartManii snažili maximálně otestovat, je možné, že se po nasazení do ostrého provozu objeví nějaké chyby a nešvary. Budeme rádi, pokud nám případné problémy budete reportovat do komentářů. Snad se vám nová SmartMania bude líbit!

Autor článku
Jiří Hrma
image/svg+xml
+

Kapitoly článku