Domů » Bleskovky » Spor Nokie a HTC: Zákaz prodeje modelu One mini ve Velké Británii

Spor Nokie a HTC: Zákaz prodeje modelu One mini ve Velké Británii

Na začátku tohoto roku Nokia donutila tchaj-wanské HTC ke změně HDR mikrofonu ve vlajkovém modelu One, jelikož porušoval patenty vlastněné finskou společností. Nyní Nokia vyhrála další klíčový spor, který vede k zákazu prodeje modelu One mini od 6. prosince ve Velké Británii. Zákaz hrozí i vlajkové lodi One, ale soudce se k tomu neodhodlal vzhledem ke značné finanční škodě pro společnost, která jde od jednoho problému do druhého.

 

Zároveň HTC dostalo od soudce čas na odvolání proti tomuto rozhodnutí, než se rozhodne o zákazu prodeje HTC One. Mimo zákazu požaduje Nokia od HTC také finanční vyrovnání za porušení patentů. HTC na svoji obhajobu prohlásilo, že u „tak malé součástky“ není nutné zakázat prodej zařízení. Přesto bude muset HTC zastavit dovoz telefonů One a One mini do Velké Británie dokud nedojde k ukončení druhého slyšení.

David Podzimek

17 komentářů

 1. I mrtvoly si konkurují..

  • Martin II (neregistrovaný)

   No tej (podla teba)“mrtvole“ platia licencne poplatky Apple, Samsung a vela dalsich vyrobcov telefonov a este dlhe roky budu.

  • Kendal (neregistrovaný)

   Lepšie by to nikto nepovedal.

  • flek (neregistrovaný)

   „Mrtvolou“ se mobilní divize Nokie stala ve chvíli spolčení s Microsoftem. Ale to bychom byly moc offtopic.

   Nokii v tomto konkrétním soudním sporu chápu, HTC by mělo zapracovat nad tím, co přesně montuje do svých modelů a platit za to licenční poplatky.

  • Na každé úrovni je duch soutěživosti:-)

  • Jo jo, už kolik? 10 let mrtvá Nokia? :D Nebo 20? Já už to ani nepočítám :D

  • poi (neregistrovaný)

   od února 2011, tedy skoro 3 roky.

  • mceza: Pád počal 9.1.2007. Vyústil v prodej tehdy nejvýznamnější telekomunikační společnosti po miliardových injekcích za směšnou částku.

  • Tony (neregistrovaný)

   Flek: Vieš o tom, že na vine zas nieje HTC ale Qualcomm s ich SoC? Neviem či Qualcomm dodáva HTC nejaký špeciálny Snapdragon, ale toto nieje ich chyba, len si to zas odskákalo HTC, na ktoré je Nokia už pekne dlho zasadnutá.

  • flek (neregistrovaný)

   V tom případě nechť se soudí HTC s Qualcommem.

  • Tony (neregistrovaný)

   A čo im to pomôže?? Už teraz nedostávajú najnovšie procesory, zákaz bude naďalej a iba si zničia dobré vzťahy s ďalším partnerom.

  • Martin II: Nokia odumrelou cast prave zahazuje (prodava MS) a dal bude inkasovat.

  • HTC sklizi leta zavedene obchazeni a montovani nepovolenych komponentu na ktere nemaji licenci.Hlavne ,ze se HTC vzdy prsilo s kazdym novym modelem jak maji top zvuk,top fotak a davalo k tomu velkohube nazvy..u temer kazdeho modelu,pak se vzdy v realite jen ukazal podvod na zakazniky a spatny fotak se svadel na sw apod nesmysly…HTC dojizdi na klamavou reklamu a podvod i spatne zpracovani za posledni leta.Meli by jste slyste tu bidu(jak zni vlastni mikrofon,jiz ne ten ukradeny) po kauzicce STM.HTC pak jeste lze jak o nicem nevedlo :-D A Tony nech pohadky,Nokia neni „zasednuta“,chrani sve a HTC jen podvadi,takze trest je primereny.

  • Tony (neregistrovaný)

   Odpoviem ti iba na poslednú vetu otázkou. Ako chceš vysvetliť, že Nokia žalovala práve HTC, ktoré nieje jediné čo používa Snapdragony?

   Ostatné ti nebudem odpovedať, je to strata čas, ty si tu budeš mlieť to svoje, napr. napíšeš, že sa chvastali svojím zvukom, pritom sám dobre vieš, že je lepší ako keby si dal všetky Lumie vedľa seba.

 2. Pant (neregistrovaný)

  Pro mě dva nejlepší výrobci telefonů,ty mrtvolo..

  • Panda Zelena (neregistrovaný)

   Jo, prave ze jen pro tebe… proto jsou to mrtvoly.

 3. vlada (neregistrovaný)

  Zakazou prodej HTC nacez se zvysi dovoz desitek cinskych vyrobcu, kteri neplatej zadny licencni poplatky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).