Spolupráce OnePlus s Hasselbladem je těsnější, než jsme si mysleli. Kvalita fotek má být špičková

OnePlus 9 Pro clanek

Téměř každý velký výrobce chytrých telefonů se snaží vylepšit své fotoaparáty ve spolupráci se značkou, která má v tomto odvětví bohaté zkušenosti. Ať už jde o spojení Nokie a Sony s Zeiss či Huawei s Leicou, někdy jsou tyto spolupráce těsnější, jindy se zase jedná o čistý marketing.

Spolupráce OnePlus a švédské firmy Hasselblad rozhodně není jen marketingovým spojením. Hasselblad má bohaté zkušenosti s fotografií, které chce přenést do mobilního světa a vytvořit zcela nový standard mobilní fotografie, alespoň podle generálního ředitele OnePlus Petea Laua. První výzvou pro švédského výrobce fotoaparátů je vylepšení podání barev u fotografií a videa.

Behind the Lens - Episode 2

Jak moc se Hasselblad zapojil do vývoje nad rámec kalibrace barev, bohužel prozatím nevíme, stejně tak není známo, jaký bude mít dopad spolupráce na kvalitu snímků a videa. OnePlus se nicméně podle informací soustředí především na tvorbu rozhraní fotografické aplikace, přičemž se zaměřuje i na takové detaily, jako je zvuk závěrky při pořízení snímku.

Nepřehlédněte – Vše, co víme o OnePlus 9 Pro, hodinkách a dalších produktech, které se představí příští týden

Na výsledek této spolupráce si budeme muset počkat do 23. března, kdy se mají telefony OnePlus 9 představit v plné kráse. Na trh se mají dostat rovnou tři modely, přičemž hlavní rozdíly mají být ve velikosti displeje a kapacitě baterie.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku