Zdroj: OnePlus (oficiální)

Vše, co víme o OnePlus 9 Pro, hodinkách a dalších produktech, které se představí příští týden

Už příští týden nás společnost OnePlus potěší třemi novými smartphony a navrch přihodí své první chytré hodinky. V uplynulém týdnu se okolo chystaných novinek objevila velká spousta informací, takže si je pojďme hezky popořadě projít.

NepřehlédněteOnePlus 9 oficiálně: Hasselblad míří do mobilů, čeká nás revoluce ve focení?

OnePlus 9 Pro nadchne displejem

Začněme nejprve u nejvybavenějších smartphonů, kterými budou OnePlus 9 a 9 Pro. Již víme, že tyto telefony budou vybaveny zbrusu novými fotoaparáty, o jejich ladění se postará fotografická legenda Hasselblad, novinek ale bude mnohem více.

Šéf značky Pete Lau například prozradil, že OnePlus 9 a 9 Pro se mohou těšit na nové AMOLED displeje typu LPTO, které budou schopné dynamicky měnit obnovovací frekvenci mezi 1 a 120 Hz. Díky tomu by mělo dojít k výrazně nižšímu vytěžování akumulátoru, zejména při zobrazování statických scén nebo při aktivním always-on displeji.

Displeje řady OnePlus 9 by také měly zaujmout vysokou obnovovací frekvencí dotykové vrstvy, která by měla být rychlejší než v případě aktuálních vlajkových lodí od Samsungu. Hodnotu frekvence zatím OnePlus drží v tajnosti.

Zobrazovač OnePlus 9 Pro má dále nabídnout Quad HD+ rozlišení a bude nativně podporovat 10bitové barvy. Jas bude možné měnit plynule v 8192 krocích.

Účinné chlazení a ultrarychlé dobíjení

Přestože OnePlus 9 Pro bude vypadat jako klasický smartphone, neztratí se ani v konkurenci specializovaných herních telefonů. Samozřejmostí je výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 888, ke kterému OnePlus navíc přihodí účinné chlazení; mezigeneračně bude přidáno o třetinu více grafitu, výparníková komora dokonce naroste o 300 procent.

Účinné chlazení se bude hodit i při nabíjení, které bude opět trhat v rámci značky rekordy. OnePlus 9 Pro bude mít ve svých útrobách akumulátor s kapacitou 4500 mAh, kterou bude možné dobít kabelem za 29 minut, bezdrátově za 43 minut.

V druhém případě k tomu bude zapotřebí vlastnit originální bezdrátovou nabíječku OnePlus s výkonem 50 Wattů.

Potěšující je, že bezdrátové nabíjení dostane vůbec poprvé i základní model OnePlus 9, byť v jeho případě bude dobíjecí výkon nižší.

OnePlus 9R: střední třída s vlastnostmi vlajkové lodě

I když na sebe strhávají pozornost především modely OnePlus 9 a 9 Pro, zajímavý by mohl být i poslední chystaný telefon OnePlus 9R. Má se jednat o model vyšší střední třídy, avšak podle šéfa značky nabídne vlastnosti vlajkových modelů, ovšem za dostupnější cenu – displej s perfektními zobrazovacími schopnostmi a vysokou obnovovací frekvencí nebo pohlcující schopnosti při hraní her.

Specifikace OnePlus 9R jsou zatím opředeny tajemstvím, proslýchá se však, že telefon by měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 690 spárovaný s 8 GB RAM. Dále bychom měli dostat 64Mpx fotoaparát a velký 5 000mAh akumulátor. Cenově by měl OnePlus 9R stát níže než současný OnePlus Nord.

OnePlus Watch: kruhový displej bez Wear OS

Poslední chystanou hardwarovou novinkou budou hodinky OnePlus Watch. I o nich jsme se v uplynulém týdnu dozvěděli několik zajímavých novinek, přičemž ta asi největší se týká operačního systému – OnePlus Watch nepoběží na dříve spekulovaném systému Wear OS, ale na vlastní platformě. OnePlus tento krok obhajuje tím, že jen tak mohou hodinky poskytnout plynulý a spolehlivý zážitek a zároveň nabídnout skvělou výdrž baterie.

O OnePlus Watch rovněž víme, že se bude jednat o hodinky s kruhovým displejem a voděodolností. O výbavě zatím nemáme mnoho informací, oficiálně byla pouze prozrazena přítomnost snímače tepové frekvence a krokoměru.

Neoficiálně se můžeme údajně těšit na snímač okysličení krve, monitoring spánku a na interní 4GB paměť pro ukládání hudby. Spekuluje se rovněž o LTE variantě a ultrarychlém nabíjení, které má dobít interní baterii z nuly na sto za pouhých 20 minut. Hodinky mají být k dispozici v černé a stříbrné barvě.

Tisková konference OnePlus se odehraje v úterý 23. března v 15:00 našeho času.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku