Domů » Bleskovky » Společnost Microsoft má po 25 letech nové logo

Společnost Microsoft má po 25 letech nové logo

Společnost Microsoft dnes představila své nové logo. Jedná se o první změnu firemního znaku od roku 1987, o pátou změnu za celou existenci společnosti.

    

Nový vzhled loga odpovídá strohosti, kterou prostřednictvím uživatelského rozhraní Metro nastavil systém Windows Phone 7 a která se posléze dostala i do ostatních produktů společnosti.

Nové logo už zdobí anglickou verzi webových stránek společnosti a je jen otázkou času, kdy se dostane i na českou homepage a ostatní materiály.

Zdroj: Microsoft

Miroslav Havlíček

17 komentářů

 1. povedené, čisté, jednoduché, výstižné..

  segoe je nádherný font, ligatura v logu působí skvěle.

  bylo na čase..

  • Naprosto souhlasím. Jinak by mě zajímalo, zda má Microsoft v plánu žluté pole, podle videa nezastupující žádnou oblast, v budoucnu přiřadit k nějakému produktu nebo službě.

  • Zluta je Bing :)

  • Guli (neregistrovaný)

   [odkaz]

 2. Naprostý nesouhlas!!! Nové čtverce jsou nudné, trapné a blbé. UBOHOST ! Původní logo mělo nápad, šmrnc a lehkost. Bylo výjimečné !

 3. Logo je pěkné,jednoduché a přitom z něho vyzařuje modernost.Škoda ,že se již nesmí užívat název Metro,je to vžitý originální název.

  • Martin (neregistrovaný)

   Souhlasim – prijde mi to takove onicem – takove odflakle. Nevim, ale tohle si muze dovolit jen takovyto gigant (neznama firma by me nezaujala)

  • Martin (neregistrovaný)

   Sorry, to melo byt o radek vyse :)

  • Odfláklé? To se určitě nebavíme o tom samém. Jednoduché, designově čisté a moderní. Skvěle zapadá do současného grafického stylu produktů MS. Za mě jednoznačně palec na horu! Jen tak dál… omalovánek už bylo dost.

 4. 21. stoleti: „…hlavne proboha zadny napad!“ :D

  • Logo se drží současného designového stylu MS, ale chápu… někdo chce holt omalovánky…

  • o omalovankach nebyla rec… schopny designer umi vytvorit „zivou“ a cistou grafiku bez toho, aby z toho byly omalovanky…

  • To sice umí, ale „živá“ grafika by vybočovala ze současného grafického stylu MS. Stačí se podívat na design WP7.5 a 8, Win8 RT, Outlook.com, Office 15… V současné době dochází k malé revoluci a napříč celou produktovou řadou se objevuje Metro design. Chceš nápad a živou grafiku, ale v tomhle případě by to bylo kontraproduktivní.

  • I typograficky design se da ozivit, ale jak rikam… chce to schopneho grafika… to MS snad nikdy nemel…

  • To že ti současný designový směr MS nesedí nevypovídá o schopnostech grafiků vůbec nic. Pokud o grafice a designu něco víš tak by jsi měl vědet, že vnímáni krásy je velice subjektivní a nikdy se nezavdečíš všem. Tobě se Metro nelíbí, ale klidně si štěkej. Karavana jede dál…

 5. Hmm, vzali logo Groundspeaku (Geocaching) a upravili. Asi mohli zapojit více invence než jen prohozená dvě pole…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).