Splinter Cell se vrací. V Ubisoftu vzniká plnohodnotný remake prvního dílu

Splinter Cell

Pár měsíců staré spekulace se mění v realitu. V Ubisoftu skutečně vzniká nová hra ze špionážní série Splinter Cell. Nepůjde však o přímé pokračování, ale o plnohodnotný remake první dílu z roku 2002. Potvrdil to sám francouzský vydavatel ve snaze přilákat nové zaměstnance k projektu, který se v současné době nachází v rané fázi vývoje. Hra vzniká ve studiu Ubisoft Toronto.

Prvotřídní technologie

S ohledem na počáteční fázi vývoje o projektu nevíme mnoho. V tuto chvíli je však jasné minimálně to, že hru bude pohánět engine Snowdrop, na jehož základech Ubisoft vystavěl sérii The Division či chystaného Avatara s podtitulem Frontiers of Pandora a s jehož pomocí chtějí tvůrci posunout hratelnost, grafické zpracování či dynamické osvětlení a stíny na novou úroveň.

Splinter Cell Remake: Stepping Out of the Shadows | Ubisoft [NA]

S úctou k originálu

Vývojáři si podle svých slov dávají záležet na tom, aby nenarušili identitu původních her. Po vzoru originálu tak stále půjde o lineární hru, nikoliv otevřený svět, se kterým se ve videohrách setkáváme stále častěji, a ne vždy jej tvůrci dokáží smysluplně využít. „Snažíme se zachovat vizi původních her, která se od té doby prolíná celou sérií,“ ujistil fanoušky producent Matt West.Assassins Creed Valhalla Dawn of Ragarok 3Nepřehlédněte

Assassin’s Creed Valhalla dostane obří příběhové DLC. Půjde o největší rozšíření v historii série

O plnohodnotném návratu série Splinter Cell se spekulovalo už před několika měsíci. Podle zákulisních informací se tvůrci chtějí inspirovat mj. sérií Hitman od dánského studia IO Interactive.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku