Domů » Bleskovky » Vytoužený návrat po deseti letech? V Ubisoftu údajně vzniká nový Splinter Cell

Vytoužený návrat po deseti letech? V Ubisoftu údajně vzniká nový Splinter Cell

Od vydání posledního dílu špionážní série Splinter Cell s podtitulem Blacklist uplynulo více než osm let, během nichž si fanoušci museli vystačit pouze s občasným ujišťováním z úst ředitele Yvese Guillemota, že s neúprosným agentem Samem Fisherem i nadále počítá.

Sam Fisher Splinter Cell

Podle dvou důvěryhodných zdrojů serveru VGC by však mohlo svítat na lepší časy. Ubisoft totiž údajně posvětil vývoj plnohodnotného pokračování, které v současné době vzniká v některém z interních studií, tentokrát však mimo tradiční vývojářskou základnu v kanadském Montrealu.

Kdy se dočkáme oznámení?

Hra by se měla nacházet teprve v rané fázi produkce, údajně však existuje malá šance, že k oficiálnímu oznámení dojde už v příštím roce.

Spekulovat o možném datu vydání je v tuto chvíli předčasné. Podobně velké projekty vznikají řadu let, z čehož lze usuzovat, že na pultech obchodů by se nový titul mohl objevit třeba až na konci roku 2023, ne-li později, tedy více než dekádu od zmíněného Blacklistu (2013).

Letní testování

Informaci o vzniku nového Splinter Cellu nepřímo potvrzuje také novinář Jeff Grubb, podle něhož Ubisoft v létě testoval nepojmenovaný prototyp, který nápadně připomínal právě slavnou špionážní značku z pera spisovatele Toma Clancyho.

Tip: Když se aprílový žertík zvrtne v realitu. Microsoft začíná prodávat lednici ve tvaru Xboxu

Testeři se hrou strávili pouze krátký čas, hratelný úsek však údajně připomínal kombinaci série Splinter Cell a restartovaného Hitmana z roku 2016. K podobnému testování dochází v herním průmyslu běžně, přičemž hodnocení testerů má podíl na tom, zda produkt vůbec vstoupí do produkční fáze vývoje.

Mobilní Sam Fisher nezaujal

Ubisoft populární značku v průběhu posledních let několikrát – povětšinou nepříliš úspěšně – oživil v mobilních a VR hrách či ve formě tematického obsahu v jiných titulech ze svého portfolia, viz povedenou scénu z Ghost Recon Wildlands, v níž Sam Fisher vzdává hold jinému špionážnímu hrdinovi – Snakeovi ze série Metal Gear.

Sam Fisher's farewell to Snake

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. Tykráso furt si pamatuju na ten legendární obal časopisu Score :D Preview Fable a Jade Empire :D [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).