Domů » Bleskovky » Když se aprílový žertík zvrtne v realitu. Microsoft začíná prodávat lednici ve tvaru Xboxu

Když se aprílový žertík zvrtne v realitu. Microsoft začíná prodávat lednici ve tvaru Xboxu

Když Microsoft poprvé odhalil design konzole Xbox Series X, objevila se na internetu spousta vtipných reakcí, které přirovnávaly novou konzoli k lednici. A jelikož jsou v Microsoftu veselé hlavy, využila společnost tohoto přirovnání v propagačních materiálech, v nichž lednici a nový Xbox postavila vedle sebe, aby byl vidět jasný rozdíl v jejich velikosti.

fridge

Několik Xbox lednic v životní velikosti bylo dokonce vyrobeno; měly na výšku přes 180 cm, vážily 181 kg a z čelní strany je zdobilo svítící logo Xbox.

Xbox Series X Fridge – World Premiere – 4K Trailer

Po otevření se lednice rozsvítila zeleně a zahrála melodii, jakou hraje reálná konzole při svém spouštění. Jednu z těchto velkých lednic získal i rapper Snoop Dogg, o další z nich byla uspořádána soutěž.

xbox fridge

Sliby se mají plnit

Tím ale ledničkový příběh Xboxu nekončí. Na letošního apríla proběhla na Twitteru soutěž #BestOfTweets Brand Bracket, přičemž do finále se probojovaly značky Xbox a Skittles. A jelikož chtěl marketingový ředitel Xboxu Aaron Greenberg tento souboj vyhrát, slíbil, že pokud Xbox zvítězí, začnou v Microsoftu vyrábět mini lednice ve stejném designu.

Asi tušíte, jak to dopadlo. Těsné finále opravdu s podílem 50,5 % vyhrála značka Xbox. Microsoft výhru přijal se ctí a rozhodl se dostát svému slibu; hned druhý den po hlasování přislíbil příchod své mini lednice ještě před letošními vánočními svátky. A jelikož se vánoční svátky nezadržitelně blíží, prodej nové mini ledničky od Microsoftu klepe na dveře.

Xbox jako lednice jde do prodeje

Microsoft v minulém týdnu oznámil, že je připraven zahájit předprodej. Stane se tak už zítra, 19. října, a to v Americe, Velké Británii a Evropě, kde má být nejprve k mání ve Francii, Německu, Itálii, Irsku, Španělsku, Nizozemsku a Polsku, v příštím roce by se pak měl prodej rozšířit do dalších zemí (po schválení regulačních úřadů).

Za cenu 99 EUR (asi 2 500 korun) získáte chladničku, do které se vejde až 12 nápojových plechovek, další drobné občerstvení pojmou přihrádky na dveřích. Lednice je vybavena napájecím adaptérem a sama má na přední straně USB k dobíjení jiných zařízení, například bezdrátového ovladače skutečného Xboxu.

Xbox Mini Fridge - World Premiere

I kdyby se žádná z těchto lednic na českém trhu neobjevila, musíme uznat, že marketing herní divize Microsoftu opravdu umí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).