Spekulace: Panasonic se chystá opustit evropský trh s chytrými telefony

Společnost Panasonic na začátku letošního roku oznámila svůj návrat na evropský trh s chytrými telefony. Do boje s tvrdou konkurencí vyslala svůj model Eluga, který prezentovala na letošním MWC. Ačkoliv se jednalo o velice zajímavé zařízení, u evropských uživatelů nevzbudilo dostatečný obdiv. Do prodeje se smartphone dostal již na jaře 2012, nicméně na pultech tuzemských prodejců se do dnešní doby neobjevil. Výrobce si stanovil poměrně ambiciózní plán, jehož cílem bylo prodat 1,5 milionů kusů těchto smartphonů na území starého kontinentu. Vzhledem k současné finanční nejistotě a velice nízkým maržím v mobilním odvětví se tento cíl stal pro japonského giganta nedosažitelným.

Na internetu se nyní začínají objevovat informace, že vzhledem k celé této situaci se Panasonic chystá z evropského mobilního trhu opět stáhnout a věnovat se prodeji na domácím území. Zákulisní zdroje dokonce přišly se zprávou, že Panasonic již zastavil výrobu v jedné ze svých japonských továren a další produkci nyní hodlá přesunout do Malajsie. Za prodejním neúspěchem modelu Eluga zřejmě stála nedostatečná reklamní kampaň a dostupnost pouze na několika evropských trzích. Svůj podíl na tom jistě měla i konzervativnost uživatelů, kteří jsou věrní svým oblíbeným značkám a s neochotou vsázejí na neověřené výrobce.

- - -
Panasonic Eluga vypadal nadějně, v České republice se bohužel nikdy oficiálně neprodával

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku