Spekulace: Nový Nexus společně s Androidem 4.2 bude představen do měsíce

Na serveru AndroidAndMe se objevily informace ze zákulisí od údajně tří důvěryhodných zdrojů a tyto zprávy nasvědčují představení nového telefonu řady Nexus již do 30 dnů. O výrobu konstrukce se má údajně postarat LG a jako předloha bude konkrétně sloužit model Optimus G. Vzhledem ke zmíněnému načasování je dost pravděpodobné, že nový Nexus bude představen na akci “AllThingsD: Dive into mobile”, která se koná 29. až 30. října a na seznamu řečníků nechybí ani Andy Rubin z Googlu.

 
Ilustrační obrázek: LG Optimus G s Androidem

Kromě chytrého telefonu Nexus údajně Google představí i novou verzi Androidu s pořadovým číslem 4.2. Jak jeho označení napovídá – půjde jen o menší aktualizaci Jelly Bean, nikoliv o zcela nový Android “Key Lime Pie”, ten bude představen později a ponese pořadové číslo 5.0. O blížící se aktualizaci svědčí i logy objevující se v různých benchmark testech či Google Analytics, kde se v kolonce “operační systém” objevuje Android 4.2.

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku