Spekulace: Nový iPhone nabídne 3,95″ displej a menší konektor

S pomalu se blížícím představením nového iPhonu se začínají objevovat informace o tom, co nám další generace přinese za novinky. Dle zahraničního serveru 9to5Mac se po několika letech dočkáme větší úhlopříčky displeje. Zakulisní informace totiž hovoří o tom, že v současné době Apple testuje několik prototypů telefonu s různými úhlopříčkami, přičemž nejvyšší šance na sériovou výrobu má údajně prototyp s 3,95“ displejem. Ten by měl disponovat rozlišením 640 x 1136 pixelů, což naznačuje, že hustota pixelů na jeden palec by měla být téměř totožná (330 PPI) jako u modelů iPhone 4/4S (329 PPI). Podle spekulací se má změnit poměr stran displeje z původního 3:2 na 16:9. Zde se samozřejmě nabízí otázka spojená s kompatibilitou současných aplikací a případné problémy s rozlišením.

 Tato rizika má údajně řešit nová verze iOS 6, která bude současně optimalizována pro zobrazování většího množství obsahu na displeji smartphonu. Další novinkou se má stát přítomnost zmenšeného systémového konektoru, který má být svou velikostí srovnatelný s miniUSB. Zde vzniká další otazník v podobě spolupráce s dokovacími stanicemi a ostatním příslušenstvím. Pokud se tak opravdu stane, bude velice zajímavé sledovat, jak se výrobci s tímto problémem poperou. Jaký máte názor na tyto spekulace? Myslíte, že se můžeme skutečně těšit na větší úhlopříčku displeje, nebo bude i nadále platit výrok Steva Jobse, že iPhone bude mít vždy 3,5“ displej?

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku