Domů » Bleskovky » Spekulace: iPhone 6 má nabídnout safírové sklíčko a solární dobíjení

Spekulace: iPhone 6 má nabídnout safírové sklíčko a solární dobíjení

O nástupci současného iPhone 5s (recenze) se v posledních dnech hovoří stále častěji. Podle nejnovějších spekulací se mají vyplnit zbožná přání všech fanoušků Applu, kteří již delší dobu volají po revoluci, která by jablečnému smartphonu opět navrátila punc exkluzivity a jeho uživatelům pocit jedinečnosti.

Ze zákulisí přicházejí zprávy, které předpovídají integraci solárního napájení, které má být zakomponováno do krycího sklíčka displeje. To má být vyrobeno ze syntetického safíru, což by se kromě ceny podepsalo také na zvýšené odolnosti vůči nechtěným škrábancům a dalšímu mechanickému poškození. Těmto zvěstem též nahrává skutečnost, že Apple před několika měsíci navázal úzkou spolupráci se společností GT Advanced Technologies, která se zabývá vývojem syntetického safírového skla. 

 

Kombinace safírového skla a solárního napájení se jeví jako smysluplná myšlenka a Apple by tímto krokem mohl odzbrojit veškerou konkurenci, která se v posledním období omezovala pouze na počet výpočetních jader a rozlišení fotoaparátu. Pokud se tak skutečně stane, je již nyní jisté, že marketingové oddělení amerického výrobce z této vlastnosti udělá nepostradatelnou záležitost, která opět definuje nové standardy v segmentu chytrých zařízení.

Nový iPhone by tak mohl nabídnout daleko vyšší odolnost, ale především výdrž, která smartphony neustále trápí. Otázkou však zůstává, jak by se implementace safírového sklíčka a solárního článku podepsala na výsledné ceně, která je u současného modelu už tak dost vysoká.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
45 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments