Spekulace: Galaxy S4 s procesorem od Qualcommu a SLCD displejem?

Od nástupce populárního Samsungu Galaxy S III se očekávalo, že přinese Super AMOLED displej a procesor Exynos z vlastní stáje. Poslední spekulace však tato tvrzení vyvrací a místo toho by Samsung Galaxy S4 měl údajně být osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 600, stejně, jako třeba konkurenční HTC One nebo LG Optimus G Pro. Čip by měl pracovat na frekvenci 1,9 GHz a sekundovat mu nejspíše budou 2 GB operační paměti. Podobně překvapivá bude i volba zobrazovací technologie displeje, kdy kvůli problémům s výrobou tradiční Super AMOLED údajně nahradí SoLux LCD známé třeba z HTC One X (recenze).

Obrazovka by měla nabídnout úhlopříčku pět palců a fullHD rozlišení, tak, jak velí letošní trendy. Telefon dostane do vínku 13Mpx fotoaparát a snímky z něj budou spolu s dalšími daty ukládány do rozšířitelného úložiště s kapacitou 16 GB, 32 GB nebo 64 GB. Přístroj by měl vynikat i tloušťkou, která má činit pouhých 7,7 mm. Všechny informace je potřeba brát s rezervou, nicméně do odhalení skutečnosti již nezbývá dlouhá doba, jelikož představení se nejspíše bude konat už 14. března.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku