Domů » Bleskovky » Spekulace: Bude takhle vypadat Google Nexus tablet?

Spekulace: Bude takhle vypadat Google Nexus tablet?

Není žádným tajemstvím, že Google společně s Asusem chystají referenční tablet, který se zařadí do rodiny Nexusů. Podle posledních spekulací by zařízení mělo disponovat sedmipalcovým displejem, čtyřjádrovým procesorem NVidia Tegra 3 a 1 GB operační paměti RAM. Tablet by měl být představený s novou verzí operačního systému Android 4.1 a prodejní cena by neměla přesáhnout hranici 250 USD. Spekuluje se, že bychom se oficiálního předsatvení mohli dočkat na konferenci Google I/O, která se od 27. června koná v San Franciscu.

  

Na internet se nyní dostaly dvě fotografie, na kterých má být údajný tablet zachycen. Obrázky mají pocházet z interní prezentace Asusu, nicméně stejně tak se může jednat o podvrh a teprve až čas ukáže, jak tomu doopravdy bude.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

15 komentářů

 1. nejsem slepice (neregistrovaný)

  Autorovi tohoto prispevku by sefredaktor mel snizit osobni odmeny, protoze jen chudy duchem mohl tohle uverejnit. Kazdemu musi byt hned jasne, ze se jedna o trapne diletansky podvrh. Jde zjevne o rozsirenou fotku mobilu. Jasnym dukazem je umisteni sluchatka a predni kamerky, coz take odporuje faktu, ze android tablety jsou primarne urcene pro sirokouhle drzeni a tedy umisteni repraku a predni kamerky je spatne.

  • Sir Sprice (neregistrovaný)

   Autorem je šéfredaktor, ty šašku..

  • no, slepice možno nie si, ale asi nemôžem odpublikovať, za čo by som si Ťa trúfol označiť….a ako vidno, ani veľmi zorientovaný nie si :-)

  • Juras (neregistrovaný)

   „android tablety jsou primarne urcene pro sirokouhle drzeni“ Tak to tě vyvedu z omylu. 7″ tablety se drží primárně na výšku viz.např. Samsung Galaxy Tab 7.7,HTC Flyer atd. takže se nemusí jednat o podvrh.

  • nejsem slepice (neregistrovaný)

   pokud je autor sám šéfredaktor, tak by se měl zamyslet nad přebíráním takovýchto zpráv. V jablečném světě je zveřejňování takovýchto podvrhů naprosto běžné, ale tam autor podvrhu (fotomontáže) musí vynaložit úsilí, kterého laik prakticky není schopen (i časově) a podvrh aspoň vypadá „na úrovni“ a je aspoň na co se dívat případně i nad čím spekulovat, co kdyby. Ale tenhle podvr je naprosto diletanskej a trapnej. A tvrdím, že šéfredaktor vás čtenáře má za … Kdyby třeba ten článek nazval „Co všechno je možné prohlásit za nový tablet“ nebo tak nějak, prostě nějak „zesměšinit“ neznámého autora této stupidní fotomontáže. Kdyby androidí tablety neměli být primárně určeny pro širokoúhlí formát, proč se vyrábí širokoúhlé, kde spousta obsahu na výšku vypadá nějak divně. Pokud 7″ širokoúhlý tablet (větší už asi těžko) je možno používat na výšku, tak se vlastně jeho používání podobá spíše „mobilnímu“ způsobu.

   Jestli někdo tenhle článek i nadále chce obhajovat jako smysluplný a smartmania.cz hodný, tak se asi spokojí s málem !!!

  • Díky za komentář. V nadpise bleskovky je myslím jasně označeno, že jde jen a pouze o spekulaci, a i v textu poukazuji na to, že se může jednat o podvrh. Kdybychom z toho v nadpise dělali nějakou senzaci (Exkluzivně: První fotky nového tabletu), tak si myslím, že by to bylo na hlavu :) Za sebe si také myslím, že je to fake, ale o to větší by bylo překvapení, kdyby ASUS s něčím takovým za pár týdnů skutečně vyrukoval.

  • mrk (neregistrovaný)

   „7tablety se drží primárně na výšku“

   Vy asi zadny tablet nemate a uz vubec ne sedmipalcovy.

  • slepice (neregistrovaný)

   Asi jsem se příliš rozohnil. V každém případě jsem rád za jakékoliv překvapení v androidích plackách, hlavně aby přišla.

 2. jasny podvrh, tie tenke okraje, pdodobnost s telefonmi atd

 3. Fotka je urcite fake, nicmene bych tento vzhled uvital, libi se mi i kdyz to vypada spis jako od Samsungu. A tvrzeni od Nejsem Slepice je blbost. 7 palcove tablety nejsou primarne urceny pro pouziti v landscape mode (viz Tab 7 a 7.7, ktere maji sluchatko a mikrofon take normalne).

 4. To je spíš galaxy note

  • Shepii (neregistrovaný)

   Jo no, taky mi to přijde spíš jako Note II.. Ale zase mi to nepřipadá jako fotomontáž, to by musel dělat fakt profík kterýmu by to asi za to nestálo..

  • Jakub Karela (neregistrovaný)

   Nemyslím si že by tohle byla práce nejakýho profíka stací vzít galaxy Note v bílí barvě a ejhle..víc jak půlka prace je pryč..:)

 5. Marek (neregistrovaný)

  Ve zdroji se píše o 1GB RAM

 6. Ondra (neregistrovaný)

  Přední strana opravdu vypadá jako nějaký Samsung, to mě napadlo dříve než jsem začal číst, ale ten zadek mi přijde docela sympatický. za něco takového bych se nezlobil ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).