Spekulace: Android 4.2 s novým Google Play, Google Now a dalšími novinkami

Pokud patříte mezi příznivce zeleného robůtka, jistě už dávno víte o chystané aktualizaci Androidu s pořadovým číslem 4.2. Pravděpodobně půjde jen o vylepšení současného Jelly Bean, nikoliv o zcela novou verzi s názvem Key Lime Pie, podle uniklých informací se i přesto máte na co těšit.

 

Centrum úprav (Customization Center)

Pravděpodobně půjde o rozhraní pro komplexní správu vzhledu uživatelského rozhraní, kde si budete moci upravit například tapetu, ikonky, grafická témata a další prvky, které jsou dosud byly rozesety po různých koutech systému. Na stejném místě zřejmě naleznete i přepínač mezi výchozím vzhledem a nadstavbami jako TouchWiz nebo Sense.

Nový Google Play

Aktualizace se dočká i rozhraní pro nákup aplikací a multimédií s názvem Google Play. Tam bychom mohli očekávat větší propojení se systémem, údajně se plánují notifikace o různých promo akcích a slevách, jednodušší nákupy v aplikacích a obecně více způsobů plateb.

 

Google Now

Služba se nově stane i jakýmsi uživatelovým rádcem v nastavování jeho chytrého telefonu. Nepředstavujte si ale pouhé tutorialy a tipy, půjde doslova o aktivního pomocníka, kterého budete moci požádat například o ztlumení podsvícení displeje pokud zrovna nevíte, kde tuto položku v nastavení najít nebo na to zkrátka nemáte čas.

Project Roadrunner

V tomto případě se nejedná o aplikaci ani novou funkci, ale doslova projekt, jehož cílem je optimalizovat software pro maximální energetickou úsporu. Vývoj modernějších akumulátorů, respektive jejich nasazování do reálných smartphonů poslední léta vázne, zatímco displeje rostou, hardware sílí a telefony jsou čím dál tenčí a tenčí. Google se rozhodl situaci alespoň dočasně řešit z druhého konce, tedy optimalizací softwaru. Přitom pravděpodobně nepůjde jen o systém jako takový, ale i o vedení vývojářů aplikací třetích stran k energetické zodpovědnosti.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku