Domů » Bleskovky » Speciální edice Roadsteru od Tesly bude mít raketové motory, možná i vzlétne

Speciální edice Roadsteru od Tesly bude mít raketové motory, možná i vzlétne

Tesla na rok 2020 plánuje uvedení nového sportovního modelu Roadster 2. Podle všeho půjde o opravdu výkonný stroj – akcelerace z nuly na 96 km/h za 1,9 vteřiny a rychlost přes 400 km/h jsou parametry, které by autu mohl závidět nejeden konkurent. Dojezd by navíc měl dosahovat 1 000 km, což je na elektromobil obecně dobré číslo, natož na sportovní.

Šéf Tesly Elon Musk však nedávno na Twitteru uvedl, že se chystá ještě výkonnější verze. Limitovaná edice ponese označení SpaceX, které jasně odkazuje na Muskovu kosmickou společnost.

Raketové motory a slib YouTuberovi

Speciální doplňkový balíček SpaceX bude podle Muska obsahovat okolo 10 malých raketových motorů, které „dramaticky vylepší akceleraci, maximální rychlost, brzdění a zatáčení“. Motory mají být umístěny rovnoměrně okolo celého vozu, což ale pořád nevysvětluje, jak může raketový motor zlepšit zatáčení.

Na konci tweetu pak je zřejmě v nadsázce řečeno, že motory možná Tesle umožní i vzletět. Tweet zaujal známého YouTubera Marquese Brownleeho, který provozuje kanál MKBHD. Ten Muska vyzval, aby nic nebral zpátky. A Elon mu na to dal své slovo. Roadster prý bude naprosto unikátní a stane se nejlepším autem v historii pro milovníky řízení.

„Raketového balíčku“ se teoreticky dočkat nemusíme, nicméně Elon má u těchto šílených nápadů tendenci neuhýbat. Marques je navíc spokojeným majitelem Modelu S a Musk se nedávno označil za jeho „velkého fanouška“, takže svůj slib zřejmě bude chtít dodržet.

Cena však pravděpodobně nebude zrovna lidová. Jak jinak si vysvětlit poněkud nesouvisející sérii následujících tweetů, v nichž Elon popisuje, jak se kdysi musel rozhodnout mezi koupí domu a auta. Nakonec si prý koupil McLaren F1 a vzal za vděk levným bytem.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. V tom poslednim tweetu Musk zadny Roadster s raketovymi motory nepotvrdil. Pouze slibil, ze bude venku Roadster. Tedy klasicky model.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).