Souhrn informací o Motorole G: Střední třída, která bude nejspíše dostupná i v Evropě

Později tento týden, konkrétně 13. listopadu, bude mít Google společně s Motorolou konferenci v brazilském Sao Paulu, kde bude oznámen nový telefon označen jako Moto G. Všichni vědí, že se bude jmenovat Moto G, jelikož Motorola na to odkázala na vlastních webových stránkách. Bude se jednat o telefon střední a výbavou bude stát pod Moto X, ale stále by měl být velmi lákavou možností pro řadu zákazníků. Telefon se nedávno objevilo na stránkách GFXBench, kde se zobrazují výsledky z testování výkonu zařízení a podařilo se tak získat několik informací o plánovaném modelu.

 

Stejně jako Moto X, by Moto G měla obsahovat displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů. Grafický čip by měl být Adreno 305, což znamená, že můžeme očekávat užití řešení Snapdragon 400 od Qualcommu. Rychlost procesoru bude nejspíše 1,2 GHz, tato nižší frekvence je pravděpodobně mířena na vyšší úsporu energie. Operační paměť Moto G by měla být 1 GB, ale jedná se o informace ze spekulací a nejsou dostupná data, která by to potvrzovala, ale vzhledem ke zbytku výbavy by tato velikost dávala největší smysl. Poslední informací o specifikacích je absence LTE, což má opět smysl, vzhledem k plánované nižší ceně zařízení a představení v Brazílii, kde zatím není LTE příliš rozšířené. 

 

Pokud se zaměříme na dostupnost telefonu, Amazon v pondělí udělal drobnou chybu a umístil Moto G na webové stránky, kde uvedl, že cena bude 160 liber. To je kousek přes pět tisíc korun za nedotovaný telefon včetně daně. Všechny informace se oficiálně dozvíme již ve středu a doufáme, že telefon bude podobně zajímavý jako Moto X a bude dostupný i v Evropě, což podporují informace o ceně na stránkách britského Amazonu.

Autor článku David Podzimek
David Podzimek

Kapitoly článku