Domů » Bleskovky » Souhrn informací o Motorole G: Střední třída, která bude nejspíše dostupná i v Evropě

Souhrn informací o Motorole G: Střední třída, která bude nejspíše dostupná i v Evropě

Později tento týden, konkrétně 13. listopadu, bude mít Google společně s Motorolou konferenci v brazilském Sao Paulu, kde bude oznámen nový telefon označen jako Moto G. Všichni vědí, že se bude jmenovat Moto G, jelikož Motorola na to odkázala na vlastních webových stránkách. Bude se jednat o telefon střední a výbavou bude stát pod Moto X, ale stále by měl být velmi lákavou možností pro řadu zákazníků. Telefon se nedávno objevilo na stránkách GFXBench, kde se zobrazují výsledky z testování výkonu zařízení a podařilo se tak získat několik informací o plánovaném modelu.

 

Stejně jako Moto X, by Moto G měla obsahovat displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů. Grafický čip by měl být Adreno 305, což znamená, že můžeme očekávat užití řešení Snapdragon 400 od Qualcommu. Rychlost procesoru bude nejspíše 1,2 GHz, tato nižší frekvence je pravděpodobně mířena na vyšší úsporu energie. Operační paměť Moto G by měla být 1 GB, ale jedná se o informace ze spekulací a nejsou dostupná data, která by to potvrzovala, ale vzhledem ke zbytku výbavy by tato velikost dávala největší smysl. Poslední informací o specifikacích je absence LTE, což má opět smysl, vzhledem k plánované nižší ceně zařízení a představení v Brazílii, kde zatím není LTE příliš rozšířené. 

 

Pokud se zaměříme na dostupnost telefonu, Amazon v pondělí udělal drobnou chybu a umístil Moto G na webové stránky, kde uvedl, že cena bude 160 liber. To je kousek přes pět tisíc korun za nedotovaný telefon včetně daně. Všechny informace se oficiálně dozvíme již ve středu a doufáme, že telefon bude podobně zajímavý jako Moto X a bude dostupný i v Evropě, což podporují informace o ceně na stránkách britského Amazonu.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Dvoujádro, 1GB RAM, 16GB( 12GB volných?) prostoru bez slotu na kartu, nikoliv poslední a nikoliv čistá verze Android OS za cca 5000-5500,- No není to špatné, ale zázrak se nekoná.

 2. Je to prostě šunka ze střední třídy za rozumné peníze. S tím Motorola díru do světa neudělá. Samsung se taky musel nejdřív prosadit s Galaxy S řadou a teprve pak začal prodávat ty okolo. Moto X je slušnej telefon ale neprodává se všude a i výkonostně na špičku ztrácí, takže se není čemu divit.

 3. pravda (neregistrovaný)

  Já si myslím pravý opak než mí dva kolegové výše – Google přece nemůže dělat v Motorole špičkové telefony, jinak by konkuroval „vlastním“ Nexusům a škodil tak sám sobě dle mého názoru. Google si nemůže dovolit protěžovat vlastní značku, např. tím, že by „Nexus“ zařízení dělala jeho Motorola.

  Naopak, v Motorole má prostor dělat telefon pro masy. A takovýto telefon za cca 5000 kč ve volné distribuci u nás bych bral všemi deseti, zvláště pak, pokud by měl „Nexus“ aktualizace.

  Uvidíme, já jsem rád, že Motorola dle posledních zpráv bude dělat „lidovky“.

 4. Fore (neregistrovaný)

  No, tak s tímhle díru do EU trhu rozhodně neudělají….

  • Tom (neregistrovaný)

   Za slušný peníz proč ne.Na pohled vypadá velice slušně.Pokuď se nebude u nás prodávat ,,výhodně“ za 8 tisíc tak G beru:)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tom: dvoujádro!? za 8000,- je podle vás slušná cena 8-0 Panebože za to máte i nexus !

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak beru zpět 4jádro, jenže jen 8GB paměti bez karty

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).