Domů » Bleskovky » Soud rozhodl: HTC nesmí v Německu prodávat telefony s Androidem

Soud rozhodl: HTC nesmí v Německu prodávat telefony s Androidem

Jen, co se podařilo tchaj-wanskému výrobci mobilních zařízení HTC oddálit zákaz prodeje modelů One a One mini ve Velké Británii, dostal se do právních problémů v Německu. Žalobcem je nyní finská Nokia, která získala soudní příkaz na zastavení prodeje všech telefonů HTC běžících na operačním systému Android. Celý spor se týká klíčového patentu EP 1 246 071, jenž popisuje, který ovladač vybere počítač po tom, co je k němu připojen mobilní telelefon.

 

HTC se k výsledku prozatím nevyjádřilo, ale mělo by tak učinit v co nejbližší době, aby se vyhlo zákazu prodeje. Nabízí se několik možností, jak spor urovnat – upravit kód, aby patent nebyl porušován, zakoupit na patent licenci nebo vytáhnout do boje s právníky a zkusit celou situaci vyrovnat jinou cestou. Bude zajímavé, jak se zachová Nokia k ostatním výrobcům telefonů, neboť tento patent porušují prakticky všichni výrobci chytrých telefonů s operačním systémem Android.


 

HTC to v následujících týdnech nebude mít rozhodně lehké, americká Komise pro mezinárodní obchod uvedla, že prošetřuje HTC kvůli porušení dalších dvou patentů Nokie, což by mohlo vést k zákazu prodejů telefonů HTC v USA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Porek
Anonym
Porek

V Americe uz vyklizeji prostor pro Ms? :)

-pekr-
Anonym
-pekr-

Nezlobte se na mě, ale tomuto hovadismu by už měl někdo učinit konec. To, co článek popisuje, jen dokazuje, jak je patentový systém prohnilý. To je mi tedy inovace, kterou bylo nutné chránit. A vůbec – ochrana SW skrze patenty je celá divná. Kde najít tu správnou hranici? To si někdo mohl patentovat třeba Round robin scheduler pro tasking a pak buzerovat jednotlivé OS, které podobnou konkrétní techniku pro scheduling procesů používají …

janac_marek
Anonym
janac_marek

IBM si napríklad patentovalo checkboxi pri zobrazení položiek, pomocou ktorých sa dá robiť potom multi select a teraz mu za to platia.

-pekr-
Anonym
-pekr-

Fajn – a vám to přijde jako inovace hodná patentové ochrany?

Martin...
Anonym
Martin...

Jsem fanda Nokie (konkrétně Lumií), proto mě opravdu zamrzelo, že se teď zachovala jako to hovadské nakousnuté jablko :( … navíc, když si takto kopne ještě do HTC, které je na tom i tak dost špatně … kdyby vyhlásili patentovou válku třeba Applu (nebo i Samsungu), řekl bych na to, že dostali, co si začli … trochu se bojím, aby to nebyl jen prvotní náznak toho, co bych nazval „USA styl“.

Tony (neregistrovaný)
Anonym
Tony (neregistrovaný)

Nokia je proste od predstavenia One zasadnutá na HTC a je to vidieť, tieto „patenty“ porušujú aj ostatní výrobcovia.

famakate
Anonym
famakate

a ktori presne?