Domů » Bleskovky » Soud rozhodl: HTC nesmí v Německu prodávat telefony s Androidem

Soud rozhodl: HTC nesmí v Německu prodávat telefony s Androidem

Jen, co se podařilo tchaj-wanskému výrobci mobilních zařízení HTC oddálit zákaz prodeje modelů One a One mini ve Velké Británii, dostal se do právních problémů v Německu. Žalobcem je nyní finská Nokia, která získala soudní příkaz na zastavení prodeje všech telefonů HTC běžících na operačním systému Android. Celý spor se týká klíčového patentu EP 1 246 071, jenž popisuje, který ovladač vybere počítač po tom, co je k němu připojen mobilní telelefon.

 

HTC se k výsledku prozatím nevyjádřilo, ale mělo by tak učinit v co nejbližší době, aby se vyhlo zákazu prodeje. Nabízí se několik možností, jak spor urovnat – upravit kód, aby patent nebyl porušován, zakoupit na patent licenci nebo vytáhnout do boje s právníky a zkusit celou situaci vyrovnat jinou cestou. Bude zajímavé, jak se zachová Nokia k ostatním výrobcům telefonů, neboť tento patent porušují prakticky všichni výrobci chytrých telefonů s operačním systémem Android.

 

HTC to v následujících týdnech nebude mít rozhodně lehké, americká Komise pro mezinárodní obchod uvedla, že prošetřuje HTC kvůli porušení dalších dvou patentů Nokie, což by mohlo vést k zákazu prodejů telefonů HTC v USA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.