Domů » Články » Sony Xperia Z5 Compact: Výkonná, kompaktní, ale drahá (videopohled)

Sony Xperia Z5 Compact: Výkonná, kompaktní, ale drahá (videopohled)

V redakci testujeme novou generaci kompaktního smartphonu od Sony, který jako celek působí skvěle. Škoda jen nesmyslně vysoké ceny, která odradí většinu zájemců. Jaká je v praxi, prozradí naše videorecenze.


Zleva Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact. Všechny tři modely jsou tradičně voděodolné.

Na začátku září v Berlíně proběhl další ročník veletrhu IFA, na kterém značka Sony představila několik nových smartphonů modelové řady Xperia Z5. Nejvybavenější smartphone Xperia Z5 Premium (preview) dokonce dostal do výbavy displej se 4k rozlišením, kterým chtělo Sony demonstrovat svou technologickou vyspělost. Ten doplňuje klasická Xperia Z5 a kompaktní Xperia Z5 Compact, kterou vám představíme v dnešní videorecenzi. Na klasickou textovou recenzi se můžete těšit v nejbližších dnech.

Sony Xperia Z5 Compact: Videorecenze
Omlouváme se za nepřesnost ve videu – Xperia Z3 Compact také umí nahrávat video ve 4k rozlišení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Jirko co to přehřívání? Je to teda vychytané u té 810ky?

  • U testovaného kusu se přehřívání neprojevilo, respektive ne tak, aby se telefon musel vypnout nebo aby to bylo nepříjemné při používání. Při hraní náročnějších her telefon začne topit, nepatrně více než konkurence, ale není to nic, kvůli čemu by se telefon nedal používat. Zkoušel jsem také nahrávat 4K video, ale ani po 20 minutách se telefon nepřehřál.

 2. readytogo (neregistrovaný)

  Smartfon sa prehrieva tak isto, ako kazdy iny smartfon- hreje, ale v ramci normy.

  V com vidim velky problem je „kvalita“ fotaku a fotografii. Je to proste zas len bieda. Kvalita fotiek sa pohybuje na urovni minulorocnych vlajkovych lodi ako galaxy S5 a LG G3.

  • JaroB (neregistrovaný)

   ty kde si na takýto blud prišiel??? fotí minimálne rovnako kvalitne ako najlepšie mobilky súčastnosti a to S65 a G4 …v niečom má navrch Z5 v niečom iný …[odkaz]

  • salamayr (neregistrovaný)

   ked ces fotit kup si fotoaparat ;) tento mobil na mobilne pomery foti skutocne nadherne ;)

 3. Nemůžu si pomoci, ale ten telefon vypadá hrozně humpolácky a lacině oproti předchůdcům(už Z3c díky absenci kovu není tak hezká jako Z1c)

 4. Adam (neregistrovaný)

  Telefon mám týden, po přechodu se Z3Com a LG G4…… Fotky znatelný pokrok, design subjektivní, podle mě čistý styl, bílá je hnusná a působí nejplastověji, černá nejlepší. Displej je zanetlně lepší, vystupuje, kontrastní…..někde píšou opak, asi nenašli „power on“ tlačítko :-D Senzor otisků funguje skvěle dokud nemáte jen trochu zapocené ruce, pak zcela nefunguje. Stačí jen lehká vlhkost. Nejhorší faktor ….. oproti Z3 ani ne poloviční výdrž na baterku, jsem v tomto ohledu opravdu zklamaný :-( Z3Com mi dávala i 54 hodin s větším zatížením, Z5Com sotva 35

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).