Domů » Bleskovky » Sony Xperia XZ2 Pro stále v přípravě. Má mít 4K OLED displej a nejnovější Android

Sony Xperia XZ2 Pro stále v přípravě. Má mít 4K OLED displej a nejnovější Android

Společnost Sony představila na veletrhu MWC dva nové vlajkové smartphony – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. Japonský výrobce nám však stále „dluží“ model Xperia XZ2 Pro, který by měl být vybaven 4K OLED displejem, což se dosud žádnému jinému výrobci nepodařilo.

Představitel Sony naznačuje: už brzy představíme telefon se 4K OLED displejem

Že není současné porfolio Sony kompletní, naznačuje několik zdrojů. Zejména v americké certifikaci FCC byly pod kódy PY7-24118Q, PY7-21831A a PY7-00718V schváleny celkem tři telefony, představeny byly však pouze první dva, které podle tabulek rozměrů představují právě modely Xperia XZ2 a XZ2 Compact.

Xperia XZ2 Pro byla možná plánována už pro MWC, Sony však před barcelonským veletrhem zaslalo směrem k FCC dopis žádající o stažení všech schválení z důvodu změn návrhu na poslední chvíli. Vývoj však zřejmě pokračuje, do sbírky dokumentů FCC k modelu PY7-00718V stále přibývají další.

Příchod nové vlajkové Xperie také naznačuje profil User Agent na stránkách Sony, který pod kódovým označením H8176 popisuje zařízení poháněné Androidem 8.1 Oreo s displejem o rozlišení 2 160 × 4 320 pixelů.

Zřejmě tedy není otázkou zda, ale kdy Sony svůj první telefon se 4K OLED displejem představí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments