Sony Xperia XZ2 Pro stále v přípravě. Má mít 4K OLED displej a nejnovější Android

Společnost Sony představila na veletrhu MWC dva nové vlajkové smartphony – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. Japonský výrobce nám však stále „dluží“ model Xperia XZ2 Pro, který by měl být vybaven 4K OLED displejem, což se dosud žádnému jinému výrobci nepodařilo.

Že není současné porfolio Sony kompletní, naznačuje několik zdrojů. Zejména v americké certifikaci FCC byly pod kódy PY7-24118Q, PY7-21831A a PY7-00718V schváleny celkem tři telefony, představeny byly však pouze první dva, které podle tabulek rozměrů představují právě modely Xperia XZ2 a XZ2 Compact.

Xperia XZ2 Pro byla možná plánována už pro MWC, Sony však před barcelonským veletrhem zaslalo směrem k FCC dopis žádající o stažení všech schválení z důvodu změn návrhu na poslední chvíli. Vývoj však zřejmě pokračuje, do sbírky dokumentů FCC k modelu PY7-00718V stále přibývají další.

Příchod nové vlajkové Xperie také naznačuje profil User Agent na stránkách Sony, který pod kódovým označením H8176 popisuje zařízení poháněné Androidem 8.1 Oreo s displejem o rozlišení 2 160 × 4 320 pixelů.

Zřejmě tedy není otázkou zda, ale kdy Sony svůj první telefon se 4K OLED displejem představí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Dragereker (neregistrovaný)

  Na tento telefon sa velmi tesim :).

 2. zipiik (neregistrovaný)

  Design change bych do češtiny přeložil jako konstruční změnu, ne jako designovou změnu, ta má v češtině význam změny vzhledu, kvůli čemuž nejspíš nebudou stahovat certifikaci FCC.

  • Petr2 (neregistrovaný)

   Ono se to tady uz resilo. U cloveka, ktery jenom preklada zahranicni clanky, by urcita uroven znalosti anglictina mela byt automaticka. No, ale jsme na SM…

  • shepii (neregistrovaný)

   Zvláštní, já třeba designovou změnu nechápu jenom jako změnu vzhledu, takže za mě v pořádku. Ale je pravda, že u nás se slovo design zažilo jako synonymum slova vzhled.

 3. Martin (neregistrovaný)

  To poserou jako XZ2 s Compactem.

  • Viki (neregistrovaný)

   Zmazej do postele smrade, zitra pisete diktat.

   • Martin (neregistrovaný)

    Nauč se též česky, kdo to má číst fuj, upozorňovat někoho ale udělat tolik chyb. Trapas. Mazej spát retarde.

 4. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  XZ 2 Premium bude jistě pěkný stroj,už by si ale zasloužil duální fotoaparát a určitě nižší clonu než pořád dokola f 2,no nechme se překvapit.

 5. LUKAS (neregistrovaný)

  Už mam třetí telefon od Sony a už NIKDY vic..odkaze se po určité době porazil a poslední byla u tel.akce od Sony a nikdy mě do ni nezařadili…psal jsem spoustu sprav ale jejich servis mě úplně ignorovat..chtěl jsem vše opublikovat ale nakonec jsem se na ně vykašlal PRO MĚ SONY TELEFON A SERVIS UŽ NIKDY VIC!! vše se stalo v zahraničí kde žijí

  • Ivan (neregistrovaný)

   Smula. Ja nikdy zasny problem nemel, dokonce jeste starickq Xpria T z roku 2012 dodnes funguje bez problemu v rodine.

  • SLOVovca (neregistrovaný)

   Lukas, pokud nenapíšeš co se stalo tak tu jen placaš hlouposti. Raději sem dej recept na pořádný šnycl

  • zipiik (neregistrovaný)

   LUKAS: Jazyk tvého příspěvku je prosím jaký? Jednotlivá slova jsou nejspíš česká, ale poskládaná tak, že příspěvek nedává smysl.

 6. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Domnívám se,že představením modelu XZ 2 Premium se opravdu ukáže,kam Sony směřuje a jestli je pro ni opravdu priorita fotoaparáty,nebo chce v kategorii smartphonů překročit svůj stín a nabídnout i vyšší kvalitu,co se fotomobilu týká,mám na mysli neustále osazování clonou f2,což dneska na snímky pořizované v horších světelných podmínkách nestačí,nicméně nechám se překvapit,i když tento konzervativní přístup respektuji,ale nechápu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *