Domů » Bleskovky » Sony Xperia XZ2 Pro stále v přípravě. Má mít 4K OLED displej a nejnovější Android

Sony Xperia XZ2 Pro stále v přípravě. Má mít 4K OLED displej a nejnovější Android

Společnost Sony představila na veletrhu MWC dva nové vlajkové smartphony – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. Japonský výrobce nám však stále „dluží“ model Xperia XZ2 Pro, který by měl být vybaven 4K OLED displejem, což se dosud žádnému jinému výrobci nepodařilo.

Představitel Sony naznačuje: už brzy představíme telefon se 4K OLED displejem

Že není současné porfolio Sony kompletní, naznačuje několik zdrojů. Zejména v americké certifikaci FCC byly pod kódy PY7-24118Q, PY7-21831A a PY7-00718V schváleny celkem tři telefony, představeny byly však pouze první dva, které podle tabulek rozměrů představují právě modely Xperia XZ2 a XZ2 Compact.

Xperia XZ2 Pro byla možná plánována už pro MWC, Sony však před barcelonským veletrhem zaslalo směrem k FCC dopis žádající o stažení všech schválení z důvodu změn návrhu na poslední chvíli. Vývoj však zřejmě pokračuje, do sbírky dokumentů FCC k modelu PY7-00718V stále přibývají další.

Příchod nové vlajkové Xperie také naznačuje profil User Agent na stránkách Sony, který pod kódovým označením H8176 popisuje zařízení poháněné Androidem 8.1 Oreo s displejem o rozlišení 2 160 × 4 320 pixelů.

Zřejmě tedy není otázkou zda, ale kdy Sony svůj první telefon se 4K OLED displejem představí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Na tento telefon sa velmi tesim :).

 2. Design change bych do češtiny přeložil jako konstruční změnu, ne jako designovou změnu, ta má v češtině význam změny vzhledu, kvůli čemuž nejspíš nebudou stahovat certifikaci FCC.

  • Ono se to tady uz resilo. U cloveka, ktery jenom preklada zahranicni clanky, by urcita uroven znalosti anglictina mela byt automaticka. No, ale jsme na SM…

  • Zvláštní, já třeba designovou změnu nechápu jenom jako změnu vzhledu, takže za mě v pořádku. Ale je pravda, že u nás se slovo design zažilo jako synonymum slova vzhled.

 3. To poserou jako XZ2 s Compactem.

  • Zmazej do postele smrade, zitra pisete diktat.

  • Nauč se též česky, kdo to má číst fuj, upozorňovat někoho ale udělat tolik chyb. Trapas. Mazej spát retarde.

 4. Marek Studnicka

  XZ 2 Premium bude jistě pěkný stroj,už by si ale zasloužil duální fotoaparát a určitě nižší clonu než pořád dokola f 2,no nechme se překvapit.

 5. Už mam třetí telefon od Sony a už NIKDY vic..odkaze se po určité době porazil a poslední byla u tel.akce od Sony a nikdy mě do ni nezařadili…psal jsem spoustu sprav ale jejich servis mě úplně ignorovat..chtěl jsem vše opublikovat ale nakonec jsem se na ně vykašlal PRO MĚ SONY TELEFON A SERVIS UŽ NIKDY VIC!! vše se stalo v zahraničí kde žijí

  • Smula. Ja nikdy zasny problem nemel, dokonce jeste starickq Xpria T z roku 2012 dodnes funguje bez problemu v rodine.

  • Lukas, pokud nenapíšeš co se stalo tak tu jen placaš hlouposti. Raději sem dej recept na pořádný šnycl

  • S brsalátem nebo brkaší?

  • LUKAS: Jazyk tvého příspěvku je prosím jaký? Jednotlivá slova jsou nejspíš česká, ale poskládaná tak, že příspěvek nedává smysl.

 6. Marek Studnicka

  Domnívám se,že představením modelu XZ 2 Premium se opravdu ukáže,kam Sony směřuje a jestli je pro ni opravdu priorita fotoaparáty,nebo chce v kategorii smartphonů překročit svůj stín a nabídnout i vyšší kvalitu,co se fotomobilu týká,mám na mysli neustále osazování clonou f2,což dneska na snímky pořizované v horších světelných podmínkách nestačí,nicméně nechám se překvapit,i když tento konzervativní přístup respektuji,ale nechápu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).