Domů » Články » Sony Xperia XZ2 Compact: videorecenze

Sony Xperia XZ2 Compact: videorecenze

Smartphony s označením Compact mají v portfoliu značky Sony své čestné místo. Mezi uživateli mají obrovské množství příznivců, jelikož si zachovávají kompaktní rozměry a zároveň nabízejí dostatečně výkonný hardware, který je srovnatelný s vlastními i konkurenčními vlajkovými modely. A přesně taková je i nová Xperia XZ2 Compact s pětipalcovým displejem.

Sony Xperia XZ2 Compact: recenze

Sony se rovněž chlubí tím, že Xperia XZ2 Compact je se svými rozměry 135 x 65 x 12,1 mm vůbec nejmenším pětipalcovým smartphonem na trhu. Nechybí ani stereoreproduktory na čelní straně. Hnacím motorem se tradičně stal výkonný čipset Snapdragon 845, kterému sekundují 4 GB RAM. Bezdrátovou konektivitu tvoří klasická sestava Wi-Fi, Bluetooth, LTE a NFC, tu „drátovou“ zastupuje pouze USB-C konektor, který slouží pro dobíjení 2 870mAh baterie. Potěší také voděodolné tělo (IP68), zamrzí naopak absence 3,5mm výstupu pro připojení sluchátek a podpora bezdrátového nabíjení.

Recenze Sony Xperia XZ2: sázka na nový design

Během následujících dní se můžete těšit také na klasickou textovou recenzi. A pokud se vám naše videorecenze líbila, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Při té tloušťce a hmotnosti by tam měl být, krom 3.5mm konektoru a bezdrátového dobíjení i jaderný reaktor… ;-)

  2. Diky za videorecenzi. I diky jsem dnes objednal dva kousky, pro sebe a pritelkyni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).