Sony Xperia S: Obsah balení a první dojmy (videopohled)

V redakci testujeme nový model Xperia S od společnosti Sony, který se může pochlubit velkým HD displejem, dvoujádrovým procesorem a elegantním designem.

Vůbec prvním telefonem prodávaným pod značkou Sony se stal model Xperia S, který doplňuje trojlístek zařízení Xperia P a Xperia U. Premiéru tyhle novinky měly teprve minulý týden na Mobile World Congressu (byli jsme u toho), i když o Xperii S už jste mohli slyšet na lednovém CESu. Výrobce tentokrát nechtěl nic ponechat náhodě a „esko“ na trh uvedl velice rychle, v České republice jej můžete sehnat od včerejška. Prodejní verze se zatoulala i do naší redakce a my jsme se už pustili do podrobného testování.

- - -

Abychom vás navnadili, připravili jsme video s prvními dojmy, ve kterém si představíme nejen telefon samotný, ale zaměříme se i na obsah balení, který je v tomto případě poměrně bohatý. Kromě standardních položek nechybí ochranné pouzdro či HDMI kamel pro připojení telefonu k televizi. Výrobce dokonce nezapomněl přibalit ani ochrannou fólii.

Sony Xperia S: První pohled na novinku s Androidem a HD displejem (preview)

Doplnění k videu: V čase 5:32 chybně uvádíme, že telefon by se obešel i bez spodní brady. Není tomu tak – v této části se totiž kromě poutka a mikrofonu nachází telefonní anténa. V praxi jsme to otestovali tak, že jsme v této oblasti telefon pevně stiskli oběma rukama a po zhruba 15 vteřinách došlo k poklesu signálu o dvě čárky.

Sony Xperia S se prodává ve dvou barevných variantách – bílé a černé. My jsme na test dostali světlejší verzi, která si nás získala hned po vybalení. Na první pohled telefon působí elegantním dojmem a pochválit si zaslouží i celkové dílenské zpracování. Jen nás trochu mrzí, že akumulátor už není výměnný a telefon postrádá slot na paměťové karty. Pokud to takhle půjde dále, přijdou zřejmě výrobci náhradních baterií o kšeft.

- - -

Po prvních dnech používání mám výtku také k senzorovým tlačítkám pod displejem. Ta jsou na můj vkus až příliš malá a občas se mi stane, že telefon po stisku neprovede žádnou akci a já musím činnost opakovat. Uživatelské prostředí TimeScape tenhle problém naštěstí trochu řeší, protože vám ve většině nabídek servíruje vlastní softwarová tlačítka přímo na displeji (ve stylu Androidu 4.0), ale i tak bych ocenik, kdyby senzorové plošky byly o něco větší.

- - -

Na zhodocení výdrže je zatím brzy, o té si povíme až v recenzi. Nemylím překvapením pro mnoho uživatelů může být fakt, že Xperia S disponuje slotem na microSIM kartu. Pokud tedy nepřecházíte z iPhonu 4/4S nebo Lumie 800, počítejte s tím, že bude potřeba vaši stávající SIM kartu oříznout nebo si ji u operátora rovnou nechat vyměnit za menší microSIM.

- - -

Příjemným překvapením je fotoaparát. Ten se pyšní 12Mpx snímačem a výsledná kvalita fotografií je na velmi dobré úrovni. Snímky jsou pěkně ostré, barvy reálné a je vidět, že v Sony mobilní optice rozumí. Samotná aplikace pro pořizování snímků a nahrávání videa nabízí široké možnosti nastavení. Snímky vyfotografované na 12Mpx mají poměr stran 4:3, při 9Mpx pak 16:9. Xperia S se zřejmě inspirovala u Windows Phone, protože fotoaparát můžete přidržením spouště nastartovat i v případě, že máte vypnutý displej a telefon je uzamčený.

- - - 
Další fotografie pořízené Xperií S najdete v naší galerii

- - -

Po prvních dnech používání se nám Xperia S líbí. Nejde sice o žádného drobečka, ale na tom má svůj podíl velký HD displej. Ve výbavě dále najdeme 1 GB RAM, dvoujádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,5 GHz a nezapomnělo se ani na podporu NFC. V rukou se telefon drží dobře, tělo je vyrobeno z matného plastu se soft-touch úpravou, takže se na něm neusazují otisky prstů.


Graf ceny produktu Sony Xperia S poskytuje server Heureka.cz

Pokud máte k telefonu nějaké dotazy, napište nám je do komentářů. Bude-li v našich silách, pokusíme se na ně odpovědět a případně je zapracovat do chystané recenze. Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoftu, u které si telefon můžete zakoupit.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku