Sony Xperia i1: Nabušený fotomobil odkrývá svá tajemství

Stále více uživatelů využívá své smartphony jako kompaktní fotoaparáty a proto kvalita výsledných snímků mnohdy hraje nedílnou roli při výběru jejich nového zařízení. Výrobci mobilní elektroniky si tuto skutečnost velmi dobře uvědomují a u svých vlajkových modelů se nám snaží nabídnout tu nejlepší možnou techniku. Vyjímku netvoří ani společnost Sony, která údajně pracuje na smartphonu, který má vynikat špičkovou optikou a cílit tak na uživatele z řad fotografických nadšenců. Novinka nese prozatimní označení Xperia i1 (Honami) a podle dosavadních informací se bude jednat o vskutku nabušený kousek. Dostatek výpočetního výkonu má obstarávat procesor Snapdragon 800 s taktem 2,3 Ghz, GPU jednotka Adreno 330 a operační paměť s kapacitou 2 GB.

Další zvěsti hovoří o pětipalcovém displeji s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů využívající technologie Triluminos, která má zajišťovat zhruba o padesát procent vyšší sytost barev a jejich věrohodnější podání. V úvodu jsem již nakousl hlavní lákadlo v podobě bezkonkurenčního fotoaparátu, který se má pyšnit rozlišením v rozmezí od šestnácti do dvaceti megapixelů, BIONZ procesorem, xenonovým bleskem a 1/1,6“ senzorem. V další výbavě bychom měli nalézt 32 GB úložného prostoru, integrovaný akumulátor s kapacitou 3000 mAh, modul pro LTE a zapomenout nesmíme ani na voděodolnou konstrukci. Pokud se výše uvedené informace skutečné potvrdí, můžeme se těšit na skvěle vybavený telefon.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku