Domů » Bleskovky » Sony se s chytrými telefony nebude soustředit na Spojené státy a Čínu, Evropa má přednost

Sony se s chytrými telefony nebude soustředit na Spojené státy a Čínu, Evropa má přednost

Sony se snaží zlepšit svou pozici na trhu s chytrými telefony a odhalilo kousek ze své strategie. Bude se nadále soustředit na trhy, kde je silné. Agentura Reuters zveřejnila zprávu, že Sony nemá žádné plány pro dva největší trhy s chytrými telefony, tedy Čínu a Spojené státy. Bude se tedy i nadále zabývat hlavně japonským a evropským trhem, kde prodává v současnosti 60 % smartphonů. CEO společnosti, Kazuo Hirai, k tomu dodal: „Tyto dvě oblasti jsou pro nás nejdůležitější a budeme do nich směřovat značné zdroje. Zatím se nebudeme soustředit na Čínu a USA.“

 

Snaha prosadit se ve Spojených státech by pro Sony znamenala složitý úkol, vzhledem k tomu, že v současnosti jejich telefony nabízí pouze jeden operátor. Zároveň by museli bojovat s populárním iPhonem, který dosahuje prakticky 50% tržního podílu. V Číně by Sony čekal souboj s místními značkami, jako jsou Lenovo, Xiaomi a Huawei. Sony nedávno přišlo i o první pozici na domácím japonském trhu, kde ho předběhl Apple. Hirai však věří, že nejnovější vlajková loď Xperia Z1 dokáže získat zpět ztracenou pozici.

David Podzimek

14 komentářů

 1. Deextaar (neregistrovaný)

  Tak nějak nevím co řeší. Stačilo by vyrobit telefon s velkou baterií, stabilním systémem, a k tomu originálním sony desingem a mají vyhráno….

 2. Tony (neregistrovaný)

  Zameriať sa na Samsungom a Applom ovládnutú Europu?? + Nokia v niektorých štátov ide hore. No veľa šťastia Sony.

  • David Podzimek

   Sony se v Evropě relativně dařilo v posledním kvartálu: [odkaz] Q4 letošního roku bude zajímavé, ale to si ještě počkáme na výsledky:)

  • Tony (neregistrovaný): Nokia ide hore stejne jako jini vyrobci. Kazdopadne se nejedna o nic, co by mela Sony zavidet :-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   David: Ten odkaz co ste dal nie su vysledky za posledny kvartal (tie nie su zatial zverejnene). Dokonca to nie su vysledky ani za predposledny kvartal. Ten odkaz je na pol roka stare vysledky (aj ked ten clanok tak stary nie je, udaje v nom pouzite su z 1Q 2013).

  • Martin II: Fakt nie su za posledny kvartal? :-D Jo tak chtit stroj casu po redaktorech SM je lehce pritazene za vlasy. Nemyslis? :-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   AARON: Preloz do zrozumitelnej reci myslienku tvojho prispevku. Ale predsa len trocha na vysvetlenie (snad som utrafil, lebo presne neviem na co reagujem):

   1. Posledny kvartal = 3.Q 2013

   2. Od redaktorov nechcem stroj casu, len presnejsie vyjadrovanie. Nech netvrdia ze link davaju za posledny kvartal (pre teba 3.Q 2013), ked davaju odkaz na 1.Q 2013.

  • Posledni kvartal je 2.Q a David uvedl vysledky z 1.Q, cili „Dokonca to nie su vysledky ani za predposledny kvartal.“ je blbost. Takze lze predpokladat, ze jsi myslel poslednim kvartalem 4.Q. Priste se vyjadruj presneji :-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   AARON: Posledny kvartal je 3Q 2013. Skoncil pred 14 dnami.

  • Martin II (neregistrovaný)

   AARON: Vyjadrujem sa presne tak ako sa vyjadruje David. Mas problem s porozumenim textu.

  • Mas problem s vyjadrovanim :-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   AARON: Nemyslim si…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).