TOPlist

Sony se chystá koupit Sony Ericsson za 26 miliard

Fungování společnosti Sony Ericsson se po více než deseti letech chýlí ke svému konci. Japonský gigant Sony totiž oznámil, že se chystá odkoupit 50% podíl od švédského Ericssonu za částku 1,05 miliardy eur (zhruba 26 miliard Kč). Tato transakce umožní firmě Sony začlenit do smartphonů širokou škálu svých výrobků včetně tabletů, televizorů, osobních počítačů nebo herní platformy Playstation. S odkoupením podílu dojde i k převedení duševního vlastnictví firmy Ericsson společně s pěti důležitými patenty, které se vztahují na bezdrátové technologie. Tuto transakci tedy můžeme považovat za logický a strategický krok, který bere v úvahu současný vývoj trhu.

-

Společnost Sony Ericsson vznikla 1. října 2001 a z počátku se svými telefony řady Cyber-shot a Walkman slavila velký úspěch. Nicméně v posledních letech začaly zisky společnosti klesat a postupně ztratila i pozici jednoho z lídrů trhu s telefony a často bylo prorokováno, že Sony Ericsson už má svá nejlepší léta za sebou. Transakce již byla schválena příslušnými orgány obou společností a nyní ho ještě musí potvrdit regulační úřady. Pokud nenastanou žádné komplikace, dojde k úplnému převedení Ericssonu na firmu Sony v lednu roku 2012.

Zdroj: Pocketnow

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku