Domů » Bleskovky » Sony se chystá koupit Sony Ericsson za 26 miliard

Sony se chystá koupit Sony Ericsson za 26 miliard

Fungování společnosti Sony Ericsson se po více než deseti letech chýlí ke svému konci. Japonský gigant Sony totiž oznámil, že se chystá odkoupit 50% podíl od švédského Ericssonu za částku 1,05 miliardy eur (zhruba 26 miliard Kč). Tato transakce umožní firmě Sony začlenit do smartphonů širokou škálu svých výrobků včetně tabletů, televizorů, osobních počítačů nebo herní platformy Playstation. S odkoupením podílu dojde i k převedení duševního vlastnictví firmy Ericsson společně s pěti důležitými patenty, které se vztahují na bezdrátové technologie. Tuto transakci tedy můžeme považovat za logický a strategický krok, který bere v úvahu současný vývoj trhu.

-

Společnost Sony Ericsson vznikla 1. října 2001 a z počátku se svými telefony řady Cyber-shot a Walkman slavila velký úspěch. Nicméně v posledních letech začaly zisky společnosti klesat a postupně ztratila i pozici jednoho z lídrů trhu s telefony a často bylo prorokováno, že Sony Ericsson už má svá nejlepší léta za sebou. Transakce již byla schválena příslušnými orgány obou společností a nyní ho ještě musí potvrdit regulační úřady. Pokud nenastanou žádné komplikace, dojde k úplnému převedení Ericssonu na firmu Sony v lednu roku 2012.

Zdroj: Pocketnow

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Klasické okřídlené rčení: Král je mrtev, ať žije král!

 2. Přesně tak, doufám že se dočkáme už jen chytrích zařízení a že Android bude vždy na prvním místě :o)

  • Ne, největší sranda je, když píšeš o chytrých telefonech s měkkým „i“ po „r“. Myslím si že takové zařízení ani nevyužiješ. Proč si to myslím: i zde v komentářích je kontrola pravopisu…

 3. Najväčšia sranda by bola ak by dodali smartphone s WP a tam nie PS3 ale XBOX live :-D

  • to si myslím, že jeden z důvodů, proč WP nenasadí.. a musím dodat, že mne to mrzí..

 4. Krok ze strany Sony je to celkem pochopitelny…

  Ale myslim ze je docela skoda ze uplne zmizi znacka Ericsson… :-/

 5. Pár týdnů zpátky poslal SE hromadu telefonů lidem vyvíjejícím skvělé CyanogenMod ROMky a navázal s nimi spolupráci na vývoji CM7 pro své letošní Xperie. Kdežto SONY před nějakým rokem záměrně zmrzačilo vlastní PlayStation 3, jen aby na něm náhodou nešly hrát nelegální hry, na úkol uživatelů. To jsou u mně dva naprosto protichůdně přístupy a sympatičtější je mi rozhodně přístup SE, takže teď budu se zatajeným dechem čekat, kam bude SE pod taktovkou samotného SONY ubírat.

  • to se podle me neda srovnavat, PS3 byla od zacatku prodavana se ztratou s tim, ze bude dotovana prodejem originalnich her. A zmrzacilo? Osobne jsem pro co nejvetsi podporu vyvojaru a vyrobcu, tak proc mel krast jejich vyrobky? Vis co je to stoji usili a penez?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).