Domů » Bleskovky » Sony představilo USB Flash disk kompatibilní s chytrými telefony s microUSB konektorem

Sony představilo USB Flash disk kompatibilní s chytrými telefony s microUSB konektorem

Na trhu chytrých telefonů již dnes není problém najít model, který podporuje rozhraní USB host, čili jednoduše řečeno možnost připojení paměťových médií (a jiných periferií) do USB vstupu. Háček byl ale dosud v tom, že drtivá většina takových telefonů je osazena micro USB konektorem, zatímco flashdisky mají již léta standardní USB kontektor. Abyste své křemíkové hračce mohli rozšířit paměť, museli jste si dosud přikoupit i speciální USB-OTG kabel. Sony se však rozhodlo tento mezikrok zredukovat a představilo flashdisk, který je kromě klasického USB vybaven i micro USB konektorem.

Tento speciální flashdisk by se měl dostat na trh v lednu 2014 a bude prodávan ve třech variantách dle kapacity – 8, 16 a 32 GB, přičemž ceny jednotlivých verzí budou v přepočtu 400, 600 a 1260 Kč, což rozhodně není málo v porovnání s cenami klasických USB paměťových médií. Sony svůj výrobek propaguje jako jednoduchou a snadnou možnost zálohování i přenosu většího množství dat, jako jsou fotografie a videa z dovolené. Výrobek by měl být kompatibilní s Androidem ve verzích 4.0.3 až 4.3, podpora pro nejnovější Android 4.4 prý bude brzy taktéž doplněna.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments