Domů » Bleskovky » Sony představilo USB Flash disk kompatibilní s chytrými telefony s microUSB konektorem

Sony představilo USB Flash disk kompatibilní s chytrými telefony s microUSB konektorem

Na trhu chytrých telefonů již dnes není problém najít model, který podporuje rozhraní USB host, čili jednoduše řečeno možnost připojení paměťových médií (a jiných periferií) do USB vstupu. Háček byl ale dosud v tom, že drtivá většina takových telefonů je osazena micro USB konektorem, zatímco flashdisky mají již léta standardní USB kontektor. Abyste své křemíkové hračce mohli rozšířit paměť, museli jste si dosud přikoupit i speciální USB-OTG kabel. Sony se však rozhodlo tento mezikrok zredukovat a představilo flashdisk, který je kromě klasického USB vybaven i micro USB konektorem.

Tento speciální flashdisk by se měl dostat na trh v lednu 2014 a bude prodávan ve třech variantách dle kapacity – 8, 16 a 32 GB, přičemž ceny jednotlivých verzí budou v přepočtu 400, 600 a 1260 Kč, což rozhodně není málo v porovnání s cenami klasických USB paměťových médií. Sony svůj výrobek propaguje jako jednoduchou a snadnou možnost zálohování i přenosu většího množství dat, jako jsou fotografie a videa z dovolené. Výrobek by měl být kompatibilní s Androidem ve verzích 4.0.3 až 4.3, podpora pro nejnovější Android 4.4 prý bude brzy taktéž doplněna.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

9 komentářů

 1. unavix (neregistrovaný)

  A-Data má tento typ disku na trhu už 2 měsíce. Funguje to skvěle.

 2. madpavel (neregistrovaný)

  Já mám z kickstarteru toto [odkaz] a funguje to taky super.

  • Adam (neregistrovaný)

   kolko ta stalo postovne a kolko trvalo kym prisiel? cita aj 64GB karty? dakujem

  • Pošta stojí 3 dolary a co vím tak to sem šlo cca 14 dní.

   A k tématu:

   Zbytečně předražené a hnusné.

  • Vše je v tom odkazu – čtečka 12USD poštovné 3 USD takže 15 USD

  • Technical Specifications

   Dimensions: 0.8″x0.9″x0.3″ (21x23x8mm)

   Outer dimensions when plugged-in: 0.8″x0.6″x0.3″ (21x16x8mm)

   Weight: 0.1oz (2.7g)

   Interface: USB Micro-B, USB 2.0

   SD card supported: MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC up to 64GB (max available today) and higher (future).

  • madpavel (neregistrovaný)

   Všechno je to v tom odkazu…

   Interface: USB Micro-B, USB 2.0, SD card supported: MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC up to 64GB (max available today) and higher (future)

  • Velda (neregistrovaný)

   A to má taky zárověn i klasické USB nebo je to mimo téma?

 3. WOW!!! :D Kdybych tohle videl pred deseti lety, tak bych se smal, co to kdo vymyslel za zbytecny paskvil, kdyz mame na trhu pametovky, ktere jsou mnohem mensi (a nemusim rikat co se stane, kdyz s takovym „vycnelkem“ nechtene o neco prudce zavadite) :D Bohuzel dnes je jina doba a tyhle ABSURDITY jsou kolikrat jedinym zpusobem, jak „dostat“ do telefonu nejakou pamet :-( Dekujeme Steeve…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).