Domů » Bleskovky » Sony letos představí další dva high-end smartphony řady Xperia

Sony letos představí další dva high-end smartphony řady Xperia

Vlajkové modely japonské společnosti Sony – Xperia Z a ZL jsou opravdu dobré telefony, ale pravděpodobně budou zapomenuty pro ohromný marketingový rozpočet okolo Galaxy S4 a HTC One, které okouzlilo internetovou masu. Do konce roku je však ještě hodně času a Sony má dostatečný prostor zákazníky zaujmout.  Podle serveru Xperia Blog plánuje Sony vypustit v druhé polovině tohoto roku dva telefony nejvyšší třídy. 

 

Prvním má být model s označením „Togari“ disponující úhlopříčkou 6,44 palce, specifikace a vzhled by měly být velmi podobné jako u Xperia Z. Nečeká se, že půjde na odbyt po milionech, ale měl by zaujmout uživatele hledající kompromis mezi tabletem a chytrým telefonem. Druhý model nese kódové označení „Honami“ a je velmi zajímavý. Displej by měl mít rozměry 5“ a rozlišení 1080p, zároveň by měl disponovat novou technologii od Sony – Triluminos, její přesnější popis naleznete v článku MIT Technology Review, zjednodušeně by měla nabídnout vlastnosti OLED za užití LCD technologie. Další specifikace jsou velmi lákavé, telefon by měl obsahovat 20 megapixelový fotoaparát s Carl Zeiss optikou, Xenonový blesk, procesor Snapdragon 800 a dva gigabajty paměti RAM. Telefon by měl být dostupný ke konci třetího kvartálu.

Může to vše být pravda? Myslím, že ano; Sony je hladové po úspěchu, dříve patřilo k nejrespektovanějším výrobcům telefonů na světě a poslední roky jejich image zastínily konkurenti jako Apple a Samsung.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments