Domů » Bleskovky » Sony letos představí další dva high-end smartphony řady Xperia

Sony letos představí další dva high-end smartphony řady Xperia

Vlajkové modely japonské společnosti Sony – Xperia Z a ZL jsou opravdu dobré telefony, ale pravděpodobně budou zapomenuty pro ohromný marketingový rozpočet okolo Galaxy S4 a HTC One, které okouzlilo internetovou masu. Do konce roku je však ještě hodně času a Sony má dostatečný prostor zákazníky zaujmout.  Podle serveru Xperia Blog plánuje Sony vypustit v druhé polovině tohoto roku dva telefony nejvyšší třídy. 

 

Prvním má být model s označením „Togari“ disponující úhlopříčkou 6,44 palce, specifikace a vzhled by měly být velmi podobné jako u Xperia Z. Nečeká se, že půjde na odbyt po milionech, ale měl by zaujmout uživatele hledající kompromis mezi tabletem a chytrým telefonem. Druhý model nese kódové označení „Honami“ a je velmi zajímavý. Displej by měl mít rozměry 5“ a rozlišení 1080p, zároveň by měl disponovat novou technologii od Sony – Triluminos, její přesnější popis naleznete v článku MIT Technology Review, zjednodušeně by měla nabídnout vlastnosti OLED za užití LCD technologie. Další specifikace jsou velmi lákavé, telefon by měl obsahovat 20 megapixelový fotoaparát s Carl Zeiss optikou, Xenonový blesk, procesor Snapdragon 800 a dva gigabajty paměti RAM. Telefon by měl být dostupný ke konci třetího kvartálu.

Může to vše být pravda? Myslím, že ano; Sony je hladové po úspěchu, dříve patřilo k nejrespektovanějším výrobcům telefonů na světě a poslední roky jejich image zastínily konkurenti jako Apple a Samsung.

David Podzimek

4 komentářů

  1. „dříve patřilo k nejrespektovanějším výrobcům telefonů na světě a poslední roky jejich image zastínily konkurenti jako Apple a Samsung.“

    To by me zajímalo, ktere obdobi. Nejak si nevybavuju, kdy Sony uvadelo smer vyvoje mobilu. Ani samotni, ani po spojení s Ericssonem, ani po opětovném rozpojeni. Mozna tak P800 a T68 by se dalo pocitat, ale to je za nejakych 15 let trapne malo..

    • Tak nějak, něco by tu i bylo, ale tak kolem T28/68, přístrojích s Epoc apod. Ale jinak v novodobé historii? Ale to bylo v době, kdy Apple rozhodně nemobiloval.

    • A co takovy Sony J-5? Na svoji dobu neuveritelne vyspely telefon (velky displej se 4 stupni sedi, Jog-dial a hlavne design v tenkem tele). Sony(Ericsson) si rozhodne zaslouzi i kredit za implemenatci tzv. fotomobilu (K-series?), jako jeden z prnich zacal vyrabet mobily s barevnym displejem…rozhodne bych tu vetu tedy nijak nezatracoval :)

    • Měl jsem J6, vedle něj vypadaly Nokie dost obstarožně:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).