Domů » Bleskovky » Sony Lavender se pochlubí bezrámečkovým displejem a čelní kamerkou s LED bleskem

Sony Lavender se pochlubí bezrámečkovým displejem a čelní kamerkou s LED bleskem

Na internetu se objevily další zvěsti o chystaném smartphonu od společnosti Sony, který nese prozatimní označení Lavender. Borcům z @upleaks se podařilo získat první render připravované novinky, jenž se má údajně objevit v druhé polovině letošního roku. Zveřejněný snímek prozrazuje přítomnost displeje s minimálními okraji. Tento trend se v poslední době stává mezi výrobci hitem a Sony zřejmě nechce zůstat pozadu a hodlá maximálně využít svou šanci. Velkou neznámou však zůstává úhlopříčka panelu, ovšem podle neoficiálních informací máme očekávat pětipalcový IPS displej s Full HD rozlišením.

 

Další zajímavostí je přítomnost přisvětlovací LED diody v blízkosti čelní kamerky. To by mohlo naznačovat cílení produktu na segment mladých uživatelů, kteří aktivně plní sociální sítě svými selfie snímky. Z další výbavy se hovoří o osmijádrovém čipsetu MediaTek MT6752 (64-bit) a 16GB interním úložišti. V internetových diskuzích se často spekuluje o dvojici reproduktorů, nicméně tato možnost se jeví jako méně pravděpdobná.

Sony Lavender dorazí na pulty prodejců s operačním systémem Android ve verzi 5.x, který již tradičně překryje uživatelská nadstavba výrobce. Další podrobnosti o výbavě a ceně zůstávají nadále tajemstvím.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Drupry (neregistrovaný)

    Nebude právě tohle chystaní XPeria P2? :)

  2. Jarda (neregistrovaný)

    DRUPRY musím s jen souhlasit, má to spoustu společných věcí s xperií p2

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).