Domů » Články » Sony Ericsson Xperia X1: Videopohled s mluveným komentářem

Sony Ericsson Xperia X1: Videopohled s mluveným komentářem

Videopohled na Sony Ericsson Xperia X1Xperia X1 je velice atraktivní komunikátor s výbornými hardwarovými parametry. Je to také vůbec první telefon od Sony Ericssonu, který pracuje s operačním systémem Windows Mobile. V jeho útrobách nalezneme rychlý 524 MHz procesor od Qualcommu, WVGA displej s rozlišením 400×800px, GPS, Wi-Fi, 3.2 MPx fotoaparát nebo výsuvnou QWERTY klávesnici. Milovníky hudby určitě potěší 3,5 mm výstup pro připojení sluchátek. Já jsem měl možnost několik dní používat předprodukční verzi, která ještě neměla úplně odladěný systém a disponovala pouze 256 MB RAM. Finální verze by měla nabídnout celých 384 MB operační paměti. I když se jednalo o testovací vzorek, Xperia mě příjemně překvapila svou rychlostí, je vidět, že výrobce si dal na optimalizaci systému záležet.

Videopohled s mluveným komentářem

Omlouvám se za malou mystifikaci ve videu, kde uvádím, že displej má úhlopříčku 3.2“, správná hodnota je samozřejmě 3“.

Další odkazy
Hardwarové parametry SE Xperia X1
Velké preview a první dojmy

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

23 komentářů

 1. Hodně luxusní stroj i recenze! Toshiba G900 mi WVGA znechutila, ale tomuto říkám odladěnost. HTC jsou trubky, že na něco takového nepřišli sami a vymýšlejí pořád rádobyiphony. Snad je Xperia nakopne

 2. Já mám chytré přomínky? Se podívej na svou. Si myslíš, že to nevím, když je to navíc zmíněno i v samotném videopohledu? Každý normální člověk z věty „HTC jsou trubky, že na něco takového nepřišli sami “ pochopí, HTC mělo na tento koncept přijít samo a né jen dělat železo pro Sony Ericsson.
  Příště bych u podobných „chytrých“ připomínek poprosil nevystupovat jako anonym ;)

 3. Sir Andrew: z toho si nic nedělej, vždycky nejvíc řvou ti, u kterých se pak ukáže, že vlastně neví. A zvlášť ti, co jsou příznivci špatných kopií iPhonu

 4. Pokud toto je pouze předprodukční vzorek, tak finální mašina to natře každému WM komunikátoru (nemám na mysli Dell Axim 51 apod., to jsou PDA ne komunikátory) ale i ostatním telefonům s operačním systémem! Rozhodně, jdu do toho!

 5. Samozřejmě milerád vysvětlím, co je napodobenina iPhonu a co ne, vždyť od toho tu jsem – jen pro vás…
  Xperia: praktický zapuštěný displej, preferován je stylus, takže ovládacích prvků na displeji může být dvacet, klasická hw tlačítka pod displejem a po obvodu přístroje. Např. foťák je spuštěn ihned.
  Diamond: tělo lesklé – okamžitě je upatláno, displej srovnán s horní plochou, ovládání prstem, takže ovládacích prvků na displeji výrazně méně, aby na ně prst mohl vůbec ťapnout, hw tlačítka pod displejem nic moc, po obvodu vůbec nic, takže praktická část je na nule. Např. pro spuštení foťáku musíš půl hodiny matlat po displeji, abys ho v menu našel.
  Zajisté již vidíš, co je kopie iPhonu a co opravdové pda.
  Jinak nic proti iPhonu, podle mě je výborný, ale když si pda hraje na Apple, je to smutné a trapné, neb to neumí a ani na to není stvořen – není pro lidi, co se chtějí pda kochat, je pro lidi, co chtějí pda používat.

 6. Nevím no, já jsem ti napsal, co je výhoda stylusu, a ty se zeptáš znova.
  Já se Xperie „strašně nezastávám“, ty sám ses na to ptal, já odpovídám, takže nedivoč .
  Xperia je nepovedená kopie Touch Pro? Po téhle větě chceš ještě tvrdit, že jsi je měl oba v ruce? Tos zase po ránu vyplodil ale nesmysl, co?
  Jinak uznávám, že Touch Pro je na tom o něco lépe než mrzák Diamond (to je strašný pahýl ). Gravitační čip se mi líbí, ale z níže (zbytečně) uvedených důvodů se ho klidně zřeknu ve prospěch Xperie.

 7. nevim Stando, proč se tady s panem Anonymním vybavuješ, kdyby přeci jenom držel alespoň Touch Pro v ruce tak se přeci zaloguje a píše pod nickem, ne jako anonym

 8. To víš… někdy mám takové nutkání pomoci bližnímu svému najít ztracenou cestu .
  Ale pozor,v jednom má pan „anonym“ pravdu – výhoda Touch Pro je asi lepší qwerty klávesnice a pohybový senzor… bohužel tím končí triumfy, které má HTC v rukávě, dál už je jen Xperia .

 9. Dobře, dobře… Že jseš to ty, zkusím ti znova vysvětlit, proč je Touchová řada kopií ájfounu. Ale opravdu naposledy!
  Rysy iPhone: zarovnaný displej, lesklý vzhled, ovládání prstem, absence tlačítek.
  Rysy Touch Pro: zarovnaný displej, lesklý vzhled, ovládání prstem, absence tlačítek.
  Rysy Xperie: zapuštěný displej, normální vzhled, ovládání stylusem, klasická tlačítka.
  Pokud ani teď nechápeš rozdíl, bude něco špatně s tvou přirozenou inteligencí, nebo lžeš, a minimálně dva ze srovnávaných strojů jsi neviděl ani na obrázku.
  Nehledě k tomu, že směr, který zastává Xperia, tu byl minimálně pět let před iPhonem. Což se nedá říct o směru Touch Pro. To je další důvod, proč ti nevěřím – neznáš ani základní vývoj a vztah kapesních PC v průběhu času.
  Teď mě napadá: nejsi ty náhodou ten zastánce Touch Pro z fóra SM, kde se nakonec ukázalo, že se absolutně neorientuje v problematice displejů pro Pocket PC, kterými horlivě argumentoval? Jsi to ty, co? Anonyme…

 10. V jakém rozlišení atd.. bylo to přehrávané video??

 11. Anonym (14:37)
  Uhýbáš? Výborně, znamená to, že jsi pochopil. To mi stačí, zatím se měj.
  P.S. Šetřit na nic nemusím. Moje pda bylo před rokem nadprůměrné, a v dnešní době se v pohodě s vašima „novinkama“ srovná, takže nemá význam upgradovat. Znát ho nebudeš, nebylo v reklamě na webu, takže o něm nemáš ani ponětí.

 12. Video, které jsem v Xperii pouštěl mělo rozlišení 720×384px. Počet FPS byl 25, zvuk měl bitrate 128kbps. Jinak samozřejmě, jak tady někdo psal, video komprimované bylo (Xvid). Jestli to stihnu, než budu muset Xperii vrátit, tak bych rád zkusil i video v plném rozlišení displeje, tedy 800×480px.

 13. Luboši pěkný příspěvek. Je vidět, žes použil hlavu, to u ostatních není až tak obvyklé.
  Jinak já nemám nic proti ovládání prsty, v některých situacích je to lepší. Jde mi spíš o absenci hw tlačítek pod displejem a po bocích přístroje, které buď chybí úplně nebo jsou nahrazeny displejem / senzorovými tlačítky. Což je sice dobré z hlediska ušetřených výrobních nákladů, ale ne z hlediska ergonomičnosti. Navíc při současném trendu je tento nedostatek brán snad jako přednost.

 14. Já jsem nespokojen s fůrou věcí u moderních pda a dokud se nevyřeší, nedám pokoj :
  Malé zarovnané displeje, absence hw tlačítek, absence přisvětlovací diody, absence USB Hostu, absence IR.
  Naopak jsem spokojen:
  Velikost displeje u HD, jack 3.5 u několika avizovaných pda, magneticky držený stylus, polohový senzor.
  Tohle všechno mi samozřejmě vyvolává deprese, když vidím, že moderním pda vlastnosti spíš ubývaji než přibývají .

 15. Já právě cihly preferuju a HD se mi líbí, má super displej, ale všechno co jsem vyjmenoval předtím používám, takže bohužel
  Vím že jseš to ty, ale nemusíme se furt hádat, že

 16. Mám XDA Flame a právěže zatím není za co ho vyměnit.
  Pavel: ten soubor .cab nakopíruj jak je do pda a tam ho spusť.

 17. Flame se nabízel jen v Asii a Austrálii, jinde bohužel nebyl. Na trhu je od května 2007. Kromě qwerty klávesnice a 3.5 jacku má všechno .
  Já už si ani nepamatuju, kdy jsem měl normální mobil, ale když je vidím u lidí okolo, ani toho nelituju

 18. Ne, Xperii teď pořizovat nebudu. Ale kdybych byl nucen, budu se rozhodovat mezi starým HTC Universal, SE Xperia nebo Touch HD.
  První je super, má jen slabý foťák, u druhého mi vadí malý displej, a u třetího mi vadí skoro vše kromě displeje

 19. Neunikla mi zmínka o USH hostu? U takového „gOLD school“ PDAcka bych se ani nedivil, kdyby to umelo.
  A jeste mam jeden dotaz na Jirku – jak zvládá full-screen aplikace? Jde mi hlavně o hry (multimedální telefon by měl zvádát Q/VGA hry).
  Podpora Toshiby a full-screenu nebyla skoro žádná a když byla tak tam zůstal pruh s původním obsahem, problikávalo to a kousalo se nebo nenajelo vůbec :(

 20. *USB hostu (pardon)

 21. Sir Andrew: myslím, že nic takového tam nebude. Lidi přeci jen dneska chtějí spíš telefon než kapesní počítač, takže po takových funkcích nebude ani poptávka…

 22. Na dotazy tohoto typu je tu fórum. Tady jsi v diskuzi k videopohledu. Nejdříve využij vyhledávání, potom se můžes zeptat. Svůj dotaz tam ale kdyžtak více rozeď (typ PDA, OS…)

 23. Anonym: Proč ten dotaz nenapíšeš do fóra (odkaz v horním menu)? V nabídce Start/Nastavení/Připojení/USB si odškrtni položku Povolit rozšířené funkce sítě (nebo něco v tom stylu, neznám přesný překlad), pak se bude pro USB připojení používat klasický serial přenos (namísto RNDIS) a mělo by to fungovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).