Sony chystá smartphone s Firefoxem a uvolňuje testovací ROM pro Xperii E

V pondělí jsme byli svědky oficiálního uvedení operačního systému Firefox OS, přičemž prvních smartphonů se dočkáme od výrobců Alcatel a ZTE, kteří na MWC 2013 přivezli ukázat i první vlaštovky v podobě modelů Alcatel One Touch a ZTE Open. Podobné úmysly má i japonský výrobce Sony, který před několika hodinami oznámil, že vlastní smartphone s Firefox OS uvede v průběhu roku 2014 ve spolupráci s operátorem Telefonica.

Firefox OS on Xperia™ E - Experimental

V souladu s touto skutečností se na internetu objevila experimentální verze ROM pro model Xperia E, od čehož si Sony slibuje zvýšení zájmu ze strany vývojářů o tuto novou platformu. Z přiloženého videa si můžete všimnout, že verze ROM je poměrně dobře odladěna a téměř všechny aplikace jsou plně stabilní. Pokud patříte mezi uživatele, kteří vlastní zmíněný smartphone a máte dostatek odvahy pro nahrání systému, můžete se s námi podělit o vlastní zkušenosti a postřehy z testování.

-

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku