Domů » Bleskovky » Sony chystá smartphone s Firefoxem a uvolňuje testovací ROM pro Xperii E

Sony chystá smartphone s Firefoxem a uvolňuje testovací ROM pro Xperii E

V pondělí jsme byli svědky oficiálního uvedení operačního systému Firefox OS, přičemž prvních smartphonů se dočkáme od výrobců Alcatel a ZTE, kteří na MWC 2013 přivezli ukázat i první vlaštovky v podobě modelů Alcatel One Touch a ZTE Open. Podobné úmysly má i japonský výrobce Sony, který před několika hodinami oznámil, že vlastní smartphone s Firefox OS uvede v průběhu roku 2014 ve spolupráci s operátorem Telefonica.

V souladu s touto skutečností se na internetu objevila experimentální verze ROM pro model Xperia E, od čehož si Sony slibuje zvýšení zájmu ze strany vývojářů o tuto novou platformu. Z přiloženého videa si můžete všimnout, že verze ROM je poměrně dobře odladěna a téměř všechny aplikace jsou plně stabilní. Pokud patříte mezi uživatele, kteří vlastní zmíněný smartphone a máte dostatek odvahy pro nahrání systému, můžete se s námi podělit o vlastní zkušenosti a postřehy z testování.

-

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. misaan (neregistrovaný)

    škoda, že sony neuvede žádný model s Windows phone..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).