Sonos Optimo 2 bude nová vlajková loď s všesměrovým zvukem i podporou Dolby Atmos – SMARTmania.cz

Sonos Optimo 2 bude nová vlajková loď s všesměrovým zvukem i podporou Dolby Atmos

Sonos Optimo 2

Na The Verge se v minulých dnech objevil 3D model nového reproduktoru značky Sonos s modelovým označením Optimo 2. Má se jednat o vlajkovou loď této firmy. Přinese svěží design v černém či bílém barevném provedení a všesměrový zvuk.

Uvnitř těla bude osazeno několik měničů v různých směrech a nebude chybět ani podpora Dolby Atmos. Rozměrově půjde o zařízení srovnatelné s modelem Sonos Five, které měří 203 × 364 × 154 mm.

sonos five
Velikostně bude novinka srovnatelná s modelem Sonos Five

Výkonnější reproduktory jsou zpravidla osazeny vlastním procesorem, operační pamětí i úložištěm. Modely Roam a Ray stejného výrobce například nabízí 1,4GHz čip se čtyřmi jádry, 1 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Menší Five kombinuje o něco pomalejší 1,3GHz procesor s 512 MB RAM a 512 MB vnitřní paměti. Ačkoliv přesné parametry připravovaného produktu neznáme, operační paměť má být oproti některým starším reproduktorům Sonos dvojnásobná a vnitřní paměť dokonce osminásobná.sonos soundbars arc beam ray blackNepřehlédněte

Je lepší Sonos Arc, Beam, nebo Ray? Poradíme, který soundbar vybrat

Těšit se ale můžeme i na další chytré funkce. Integrované mikrofony umožní automatickou kalibraci a optimalizaci zvuku podle okolního prostředí i komunikaci prostřednictvím Sonos Voice Control. Z hlediska konektivity nebude chybět ani Wi-Fi nebo Bluetooth. Ve hře je také kabelové připojení přes USB-C. Do prodeje pravděpodobně půjde celá trojice podobných zařízení. Nejvýkonnější Optimo 2 bude doprovázen levnějšími Optimo 1 a Optimo 1 SL.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku