Domů » Bleskovky » Sonos Beam se dočkal druhé generace: lepší zvuk i podpora Dolby Atmos

Sonos Beam se dočkal druhé generace: lepší zvuk i podpora Dolby Atmos

Americká společnost Sonos právě představila druhou generaci svého nejpopulárnějšího soundbaru Beam. Nový model láká především na podporu formátu Dolby Atmos a do budoucna také Ultra HD a Dolby Atmos Music skrze Amazon Music. Co dalšího Sonos Beam 2. generace přináší?

Sonos beam 2 6
Sonos Beam 2. generace

Látku nahradil plast

Po designové stránce nečekejte oproti první generaci Sonos Beam žádnou výraznou změnu, tedy až na jednu věc – látkové krytí soundbaru u letošního modelu nahradil plast s jemnou perforací, podobně jako je tomu u dražšího modelu Sonos Arc (recenze). Rozměry Sonos Beam 2. generace jsou 651 x 100 x 69 milimetrů a hmotnost je 2,8 kilogramu. Další novinkou je 3D zvuk s certifikací Dolby Atmos, lepší zvuk vyššímu procesnímu výkonu a nově vyvinuté soupravě reproduktorů, kompatibilita s HDMI eARC či snadné nastavení díky NFC.

Sonos beam 2 3
Sonos Beam 2. generace

„Často říkáme, že ‚mít Hollywood doma‘ pohání naše podnikání kupředu, a právě Beam v tom sehrál velkou roli jako jeden z nejprodávanějších soundbarů ve své kategorii,“ říká Patrick Spence, generální ředitel Sonos. „Vezmeme-li v úvahu to, co jsme se za ta léta o skvělém zvuku a domácím kině naučili, našli jsme způsob, jak do Beamu přenést nové funkce a výrazně lepší zvuk, a to vše ve stejné kompaktní velikosti, která se u zákazníků ukázala jako velmi oblíbená.“

Zvuk Beamu můžete tradičně sami vyladit pomocí funkce Trueplay, která detekuje a přizpůsobuje zvuk reproduktoru odrazům od stěn a nábytku, což by mělo zajistit ještě lepší zvuk. Sonos také plánuje koncem roku spustit podporu Ultra HD a Dolby Atmos Music formátů skrze platformu Amazon Music – tyto zvukové formáty bohužel nebudou prozatím v našem regionu k dispozici.

Beam lze ovládat přes aplikaci Sonos, dálkovým ovládáním televizoru, hlasem (ovládání hlasem v češtině není podporováno), Apple AirPlay 2, ale také prostřednictvím aplikací hudebních služeb. Samozřejmostí je také bezproblémová spolupráce s ostatními reproduktory značky Sonos.

Sonos beam 2 4
Sonos Beam 2. generace

Sonos Beam druhé generace bude k dostání od 5. října za 12 990 Kč na Sonos.com a prostřednictvím vybraných prodejců, jako je například Mobil Pohotovost. První generace aktuálně stojí zhruba o 500 Kč méně. Druhou generaci soundbaru se v dohledné době chystáme otestovat, abychom vám mohli nabídnout podrobnou recenzi.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Za ty peníze je to fakt pořád dost drahé :( ale věřím že to bude hrát špičkově

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).