Snapdragon 823 bude připraven, telefony mohou přijít s 8GB pamětí RAM

Zatímco se rodinky vlajkových lodí všech nejznámějších výrobních společností mobilních telefonů pomalu a jistě rozrůstají, všechny mají něco společného. Uvnitř většinou tiká pokročilý a výkonný procesor Snapdragon 820 od americké společnosti Qualcomm. Ten má sice výkonu na rozdávání, přesto se objevují první informace o jeho možném nástupci.

Řeč je o Snapdragonu 823 (MSM8996 Pro), který, jak samotné číslo napovídá, bude s největší pravděpodobností vylepšen jen evolučně. Vyšší takt, pokročilejší technologie výrobního procesu a další, to všechno by mohlo být hlavní devízou tohoto procesoru.

Snapdragon-820

Už nyní ale několik málo informací vyplulo na hladinu. Snapdragon 823 by měl dostat 4 Kryo jádra taktovaná na rovné 3 GHz, kterým bude sekundovat grafický čip Adreno 530 taktovaný na 720 MHz. Zajímavostí je, že tato prozatím nepředstavená novinka bude podporovat 8GB LPDDR4 paměťové moduly. Číslo je to rozhodně pěkné, ale to ještě neznamená, že všechny telefony budou takto velkou pamětí osazeny. Ještě je tu přeci prostor pro 6GB moduly, o kterých se v poslední době nemálo hovoří.

Jak se zachovají samotní výrobci smartphonů je ve hvězdách. V nedaleké budoucnosti nás čeká představení prozatím neznámého modelu Xperia X od společnosti Sony, Galaxy Note 6 od Samsungu, nebo dost možná by mohlo dojít ke vzkříšení LG G Flex 3. Qualcomm připravuje pomyslný píseček pro nový boj vlajkových lodí, bude proto zajímavé sledovat, která loď vyhraje.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

2 komentáře

  1. Martin (neregistrovaný)

    LG Potřebuje novou vlajkovou loď jako sůl, s lepším designem ať je klidně plast, mě se líbí třeba G Flex 2 v červené barvě a tlačítka na zádech.

    Takže ať je to V10 second edition nebo G Flex 3 hlavně ať vypadají lépe než G5.

  2. To je sice pěkné, ale pokud se Samsung opět rozhodne k nám Note neposlat v Galax Exynos, tak si u něj SD neužijeme. Ještě že jsou tu jiní, co ty peníze chtějí.
    Ale jak aktuálně ukázalo HTC, bojovat o přízeň se dá i jinými zbraněmi v balení než nahoněné patametry, viz QC AC nebo HiRes sluchátka rovnou v balení.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel