Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 6 má dostat zvýšenou odolnost IP68 a možná i čtečku duhovky

Samsung Galaxy Note 6 má dostat zvýšenou odolnost IP68 a možná i čtečku duhovky

Samsung s řadou Galaxy S7 (recenze) namíchal správný koktejl ingrediencí, přičemž oproti předchozí generaci nejvíce potěšil návrat slotu na paměťovou kartu a zvýšené odolnosti proti vniknutí prachu a vody.

Galaxy_S7_edge

Stejnou cestou se má údajně korejský výrobce vydat i v případě tabletofonu Galaxy Note 6, podle exkluzivních informací serveru SamMobile má Note 6 splňovat odolnost podle normy IP68, tedy stejně jako Galaxy S7 (edge). Odolnost proti vniknutí vody a prachových částic bude pro Samsung u Galaxy Note 6 zřejmě složitější, neboť zařízení by mělo dostat dle nastolených tradic vyjímatelný stylus.

Galaxy S7 - 16 Hours In Water

Samsung voděodolné telefony umí: Galaxy S7 vydržel pod vodou 16 hodin bez úhony

Galaxy Note 6 by se také mohl pochlubit novým autentizačním prvkem. Podle serveru GalaxyClub a dat z indické přepravní společnosti Zauba si Samsung nechává posílat k otestování čtečky duhovky, které by mohly v budoucnu nahradit senzory pro snímání otisků prstů. Může se však jednat pouze o první seznámení s touto komponentou, která nemusí být v Galaxy Note 6, nebo v jakémkoliv jiném smartphonu, použita.

samsung-galaxy-note-6-iris-cam

Pokud se vyplní předchozí spekulace, bude mít Samsung Galaxy Note 6 displej s úhlopříčkou 5,8″ a 6 GB operační paměti. Datum představení odhadujeme tradičně na přelom druhého a třetího čtvrtletí letošního roku, doufáme, že Samsung letos nezapomene svůj populární tabletofon přivézt i na evropský trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. A dostane jej milostivě CZ trh?

 2. biglicek (neregistrovaný)

  Mohol by som sa nesmelo opýtať, kedy sa bude dať prihlasovať / autorizovať priložením prirodzenia? Ja nosím šošovky a dúhovku mi nechce prečítať…. Ďakujem pekne.

  • To lze bez potíží u iPhone již roky, TouchID není snímač otisku prstu, ale povrchu, tedy např. i tebou zmiňovaného výčnělku.

 3. Tibb (neregistrovaný)

  No asi vacsiinu prv bude zaujimat ci vobec pride na cesky slovensky trh. Nie ako to bolo u 5ky z predosleho roka ze sa na to vy..li lebo si povedali ze staci nam aj edge.

 4. mino (neregistrovaný)

  no konečne

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).