Domů » Bleskovky » Sony potvrzuje: Xperia Z6 nepřijde, náhradu hledejte v rodině Xperia X

Sony potvrzuje: Xperia Z6 nepřijde, náhradu hledejte v rodině Xperia X

Společnost Sony na veletrhu MWC představila novou řadu pětipalcových smartphonů Xperia X (více informací), která patrně nebude pouze dalším písmenkem v portfoliu japonského výrobce, ale spíše náhradou za předchozí řady, minimálně tedy té nejvyšší.

Xperia X all

Německé zastoupení Sony Mobile na svém Facebooku potvrdilo, že žádná Xperia Z6 již nepřijde a nahradí ji nový koncept série Xperia X. Nové jméno nemá mít podle Sony žádný vliv na kvalitní funkce a inovativní technologie, které smartphony Xperia nabízejí. Rodina smartphonů Xperia X vzešla z rozsáhlé restrukturalizace mobilní divize, na sklonku loňského roku se dokonce spekulovalo o tom, že Sony v letošním roce představí pouze dva smartphony / dvě modelové řady (více informací); je tedy možné, že Xperia X je to poslední, co letos od mobilní divize Sony vidíme.

Řada Xperia X má být navíc na trhu dostupná až někdy v létě letošního roku, a v Evropě se ani nemusí prodávat kompletní. Například německý Amazon již přijímá předobjednávky, pouze však na modely X a XA, nejvybavenější model X Performance v nabídce chybí. Model Xperia X má přijít na 599 EUR (16 200 korun), Xperia XA pak na polovinu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments