Domů » Bleskovky » Mobilní divizi Sony čeká v příštím roce dieta, údajně představí pouze dva modely

Mobilní divizi Sony čeká v příštím roce dieta, údajně představí pouze dva modely

Sony se v letošním roce ve světě smartphonů příliš nedařilo, poslední vlajkové Xperie jsou sice úžasné kusy hardwaru, avšak finanční výsledky společnosti hovoří jinak. Strategie vydávat dvě generace vlajkových lodí v jeden rok se zřejmě neosvědčila, a tak se Sony podle informací serveru DigiTimes chystá své portfolio zefektivnit a přesunout výrobu z Tchajwanu do levnějších destinací.

  

Digitimes uvádí, že letošní počet pěti představených modelů se má v příštím roce ztenčit na pouhé dva. Myšleny jsou patrně ucelené modelové řady, kdy je například rodina telefonů Xperia Z5 považována za jeden model. Jaké telefony v příštím roce můžeme očekávat, však zatím jasné není. O výrobu novinek se již nemá starat Foxconn, ale společnosti Arima Communications a Compal Electronics sídlící v Indii. 


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
so (neregistrovaný)
Anonym
so (neregistrovaný)

Sony se bohužel s mobily již loučí.

tom (neregistrovaný)
Anonym
tom (neregistrovaný)

Souhlas, Z5 nemá prodeje. Ani se nedivím. Sám jsem čekal na Z5 compact. Bohužel cena ani při dobré vůli neodpovídá té krabičce. Pokud Z6 nepřijde s něčím zajímavým a cenově dostupným, pak to bude v mobilech konečná. Ostatně už ani Sony TV ničím netáhnou, kromě ceny. Doba, kdy tahle značka udávala tempo, znamenala kvalitu a luxus, je dávno pryč, stejně jako notesy Vaio. Pokud se v Sony rychle nevzpamatují, za čas to můžou zabalit.

JaroB (neregistrovaný)
Anonym
JaroB (neregistrovaný)

To čo za debility vypisujete??? Z6 rada bude mať minimálne 4 modely/ Z6,Z6C, Z6 ULTRA a PREMIUM/ a to nepočítam nástupcov C rady a M rady …dokopy okolo 8 by ich malo byť…čo je menej ako tento rok ale určite nie 2 mobily …sa zamyslite pred tým než začnete opisovať debilné články na základe jednej fotky T-Mobilu…

Tank (neregistrovaný)
Anonym
Tank (neregistrovaný)

Strašně mě baví, jak se vždycky tenhle debilní slovák Jarob rozpálí, když se kdekoliv na webu napíše něco negativního na Sony. To je kokot až na půůůdu toto :-D pod každým postem ze sebe dělá hlupáčka.

biglicek (neregistrovaný)
Anonym
biglicek (neregistrovaný)

TANK, absolutne s tebou suhlasim. Proste „miestni“ psychopatikovia, ci uz je to tu, na mobilenete, mobilmanii a podobnych weboch vzdy pobavia.

Snad len toho „debilneho“ Slovaka si nemusel, urazat sa na zaklade narodnosti nicomu nepomaha.

Tak stastne a vesele ty muj burtiku :-)