Domů » Bleskovky » Mobilní divizi Sony čeká v příštím roce dieta, údajně představí pouze dva modely

Mobilní divizi Sony čeká v příštím roce dieta, údajně představí pouze dva modely

Sony se v letošním roce ve světě smartphonů příliš nedařilo, poslední vlajkové Xperie jsou sice úžasné kusy hardwaru, avšak finanční výsledky společnosti hovoří jinak. Strategie vydávat dvě generace vlajkových lodí v jeden rok se zřejmě neosvědčila, a tak se Sony podle informací serveru DigiTimes chystá své portfolio zefektivnit a přesunout výrobu z Tchajwanu do levnějších destinací.

  

Digitimes uvádí, že letošní počet pěti představených modelů se má v příštím roce ztenčit na pouhé dva. Myšleny jsou patrně ucelené modelové řady, kdy je například rodina telefonů Xperia Z5 považována za jeden model. Jaké telefony v příštím roce můžeme očekávat, však zatím jasné není. O výrobu novinek se již nemá starat Foxconn, ale společnosti Arima Communications a Compal Electronics sídlící v Indii. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. so (neregistrovaný)

  Sony se bohužel s mobily již loučí.

  • tom (neregistrovaný)

   Souhlas, Z5 nemá prodeje. Ani se nedivím. Sám jsem čekal na Z5 compact. Bohužel cena ani při dobré vůli neodpovídá té krabičce. Pokud Z6 nepřijde s něčím zajímavým a cenově dostupným, pak to bude v mobilech konečná. Ostatně už ani Sony TV ničím netáhnou, kromě ceny. Doba, kdy tahle značka udávala tempo, znamenala kvalitu a luxus, je dávno pryč, stejně jako notesy Vaio. Pokud se v Sony rychle nevzpamatují, za čas to můžou zabalit.

 2. JaroB (neregistrovaný)

  To čo za debility vypisujete??? Z6 rada bude mať minimálne 4 modely/ Z6,Z6C, Z6 ULTRA a PREMIUM/ a to nepočítam nástupcov C rady a M rady …dokopy okolo 8 by ich malo byť…čo je menej ako tento rok ale určite nie 2 mobily …sa zamyslite pred tým než začnete opisovať debilné články na základe jednej fotky T-Mobilu…

  • Tank (neregistrovaný)

   Strašně mě baví, jak se vždycky tenhle debilní slovák Jarob rozpálí, když se kdekoliv na webu napíše něco negativního na Sony. To je kokot až na půůůdu toto :-D pod každým postem ze sebe dělá hlupáčka.

  • biglicek (neregistrovaný)

   TANK, absolutne s tebou suhlasim. Proste „miestni“ psychopatikovia, ci uz je to tu, na mobilenete, mobilmanii a podobnych weboch vzdy pobavia.

   Snad len toho „debilneho“ Slovaka si nemusel, urazat sa na zaklade narodnosti nicomu nepomaha.

   Tak stastne a vesele ty muj burtiku :-)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *