Domů » Bleskovky » Smutný rekord v podání Sony: v prvním čtvrtletí se prodalo nejméně Xperií v historii

Smutný rekord v podání Sony: v prvním čtvrtletí se prodalo nejméně Xperií v historii

Na minulé čtvrtletí nebude společnost Sony vzpomínat v dobrém, minimálně co se týče podeje smartphonů. O Xperie dlouhodobě klesá zájem a období mezi letošním lednem a březnem bylo dokonce nejhorší v historii.

Sony mezi lednem a březnem prodalo pouze 400 tisíc Xperií

V minulém čtvrtletí Sony prodalo pouze 400 tisíc telefonů, což je meziroční pokles o 63,7 procent. Loni ve stejném období japonská firma prodala 1,1 milionů Xperií, pro letošní rok si stanovila skromnější cíl 700 tisíc, ani ten však nedokázala splnit. Za špatné prodeje nemůže pouze nezájem zákazníků, ale i pandemie COVID-19, která ovlivnila jak nabídku, tak samotnou výrobu.

První čtvrtletí roku je fiskálním roce Sony tím posledním, takže firma vydala i statistiky za celý fiskální rok. V něm bylo dodáno 3,2 milionů telefonů, byť původní predikce z dubna loňského roku hovořila o 5 milionech. Sony raději neodhaduje výsledky prodejů v dalším období, neboť doba je aktuálně velmi nevyzpytatelná. Prodeje telefonů má táhnout aktuální modelová řada tvořená telefony Xperia 1 II a Xperia 10 II.

Xperia 1 II 16

Sony se netají tím, že chce vrátit do konce příštího roku svoji mobilní divizi do zisku. Pomoci by měl příchod sítí 5G, na který spoléhají prakticky všechny krachující mobilní divize konkurenčních značek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
chachula
Anonym
chachula
Offline

game over Sony.
—> Oznami novy telefon napr Xperia 1.II, a dostupnost? za pul roku…,
cena prepalena – za funkce ktere vetsina lidi vubec nepotrebuje a nevyuzije. Uz nemaji normalni telefony za normalni ceny pro normalni lidi + nemaji kompakty. Japonci zaspali v case, porad si mysli ze jsou lepsi nez korejci nebo cinani a tudiz muzou špónovat ceny.

Mara
Anonym
Mara
Offline

Naopak, Sony se teď hodně snaží, nová 10 je velmi povedená, bohužel 1Q v Asii se 100% překrývá s koronou.

tomm1k
Uživatel
tomm1k
Offline

Už hodinu v kuse se směju ….. díky :-)

Ten čo vie
Anonym
Ten čo vie
Offline

Čuduj sa svete…. S ich prístupom sa čudujem, že ešte majú snahu robiť telefóny.
Telefóny za 10 rokov nenaučili poriadne fotiť. Predstavia telefón a už je to šunt kým sa to začne predávať samozrejme za cenu horúcej novinky…
Trh v USA absolútne nič …
Toto kladne nemohlo dopadnúť a ani nemôže.