Cena:

SmartQ U7H: Sedmipalcový tablet s projektorem

Čínská společnost SmartDevices představila svůj nový produkt v podobě tabletu SmartQ U7H. Ten kromě standartní výbavy nabídne budoucím majitelům jednu zásadní funkci, která ho odlišuje od zbytku konkurence. Tou je integrovaný dataprojektor s možností promítání obrazu do maximální úhlopříčky 50“ při rozlišení 854 x 480 pixelů. Ten využívá populární LED technologie a disponuje svítivostí 40 lumenů s životností světelného zdroje 20 000 hodin. O zobrazovací schopnosti se stará 7“ IPS displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Hnacím motorem se stal dvoujádrový procesor TI OMAP 4460 (ARM Cortex-A9) s taktem 1,5 GHz, kterému dělá společnost 1 GB operační paměti (LPDDRII).

   

Pro aplikace a ostatní data je k dispozici 16 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty (až 32 GB). Další výbava zahrnuje Bluetooth 4.0, Wi-Fi (b/g/n), 3,5mm audio výstup, USB 2.0, HDMI konektor, dvojici reproduktorů a dvě 2Mpx kamerky. O dostatečnou výdrž se pak postará Li-Pol akumulátor s kapacitou 4800 mAh. Jako operační systém posloužil Android v jeho aktuální verzi 4.1. Myšlenka integrace projektoru do těla tabletu je jistě zajímavá a nabízí širokou míru využití. Otázkou však zůstává, jak se jeho přítomnost podepíše na celkové výdrži a případně i ergonomii zařízení. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.